brzuch-do-lata

Jak nie zgubić brzucha do lata?

„W tym roku lata nie będzie, więc nie ma co robić formy” – słyszeliście już to powiedzenie? Epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam wiele planów. Siedzieliśmy w domach, nasza aktywność fizyczna znacząco spadła. O zagranicznych wakacjach mogliśmy tylko pomarzyć. Okazuje się jednak, że sytuacja jest coraz lepsza i istnieje możliwość, że wkrótce wszystko wróci do jako takiej normy. Może jeszcze nie wszystko stracone? Może pora pomyśleć, jak zgubić trochę brzucha, żeby na plaży, o której tak marzymy, czuć się dobrze?

Istnieje wiele mitów na temat gubienia tkanki tłuszczowej na brzuchu. Wiele osób jest w stanie zrobić wszystko, żeby pozbyć się niechcianej oponki, poza dwiema rzeczami… dietą i treningiem. Dziś dowiecie się jak skutecznie nie zgubić brzucha mimo wielu wysiłków.


Rób codziennie 100 brzuszków


Wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha nie spowoduje, że spalicie tkankę tłuszczową w tym miejscu. Nie istnieje (poza kilkoma wyjątkami) coś takiego, jak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej.
To, że wykonacie kilka serii brzuszków na pewno Wam nie zaszkodzi, bo silne mięśnie brzucha są bardzo ważne. Niestety, jeśli na Waszym brzuchu siedzi opona z tłuszczu, to brzuszki, ani inne ćwiczenia na brzuch nie będą powodować, że zgubicie w pasie choćby kilka centymetrów. Wręcz przeciwnie – mięśnie mogą urosnąć, przez co obwód pasa się zwiększy.
Zaletą ćwiczeń (m.in. na mięśnie brzucha) jest to, że jest to aktywność fizyczna – spalamy kalorie, przez co nasze zapotrzebowanie energetyczne się zwiększa. To już dobry początek, chociaż istnieje wiele ćwiczeń, które wymagają od nas dużo więcej energii, przez co tkanka tłuszczowa będzie znikać, np. jazda na rowerze.
Mówiąc w skrócie – jeśli chcesz spalić tłuszcz na brzuchu (i w każdym innym miejscu), to lepiej wsiądź na rower, niż katuj się wieloma seriami ćwiczeń na mięśnie brzucha.


Kup krem wyszczuplający


Najlepiej taki wypasiony, na którego opakowaniu jest napisane, że badania potwierdziły, że daje widoczne rezultaty w kilka tygodni*. Pamiętaj tylko, żeby przeczytać co oznacza gwiazdka. Zwykle jest to dopisek, że „w połączeniu z aktywnością fizyczną”.
Kremy wyszczuplające mogą pomóc zmniejszyć obwód brzucha z dwóch powodów. Używając ich masujemy skórę, przez co staje się bardziej jędrna i napięta. Efekt ten wzmacniają dodatkowo zawarte w kremach składniki, które odżywiają i nawilżają skórę.
Niestety, utrata centymetrów nie wiąże się tu z redukcją tkanki tłuszczowej. Pod tym względem kremy wyszczuplające nie działają.
Nawet te, po których użyciu czujemy pieczenie skóry – to zwykły efekt działania kapsaicyny (tej, która odpowiada za ostrość w papryce). Efekt ciepła nie oznacza, że z naszym tłuszczem cokolwiek się dzieje.


Chodź i trenuj w grubych ubraniach


Albo owijaj brzuch folią! Przecież wiadomo, że jak się pocimy to gubimy kilogramy… wody.
To, że widziałeś na filmach, jak zawodnicy przed walką biegają w foliowych kombinezonach, żeby zmieścić się w limicie wagowym nie oznacza, że spalają oni tłuszcz. Po prostu pocąc się pozbywają się wody z organizmu. Jeśli zrobisz to nieumiejętnie, najzwyczajniej skończy się to odwodnieniem. Pocenie się nie równa się spalaniu tłuszczu.


Kup herbatę na odchudzanie


Bo zioła są zdrowe, bo metabolizm, bo spalanie, bo…
A do herbatki najlepsze będzie ciasteczko.


Koniecznie załóż koszulkę wyszczuplającą


Serio, istnieją takie. Mają przesyłać do ciała jakieś ekstrakty i jony, które pomogą pozbyć się tkanki tłuszczowej. Nawet nie chce mi się tego rozwijać. Taka koszulka to must have, jeśli naprawdę chcesz wydać kupę kasy i nie zgubić ani grama tłuszczu.


AbGymnic i inne stymulatory mięśni


Na pewno widziałeś kiedyś Telezakupy Mango. Ich hitem z dawnych lat był AbGymnic. Pięknie wyrzeźbieni ludzie zakładali na swoje brzuchy pasy, które za pomocą prądów napinały mięśnie, a Ty miałeś wierzyć, że to właśnie dzięki tej magii ich kaloryfery są takie okazałe.
Myślałem, że dawno umarło to śmiercią naturalną, ale okazuje się, że nie. Już za kilkanaście złotych możesz mieć podobne urządzenie! Możesz go używać bez obaw – ani nie wyrzeźbi mięśni, ani nie spali tłuszczu.


Jedz lody


Na koniec najlepsze. Słyszeliście kiedyś, że żeby schudnąć trzeba jeść lody? Lody są zimne, więc nasz organizm potrzebuje energii, żeby je ogrzać w żołądku. Dzięki temu spalamy więcej kalorii, niż spożywamy! Spróbujcie! To musi się udać!

Wszystkie te metody pozwolą Wam skutecznie poświęcić czas i pieniądze bez widocznego efektu. Twój brzuch do lata na pewno nie będzie mniejszy! No, chyba że w tym wszystkim zdecydujecie się na jeszcze dwa kroki: zmniejszenie spożycia kalorii i zwiększenie aktywności fizycznej.
Gubienie tkanki tłuszczowej to nie jest żadna magia. Przepis na sukces można opisać w czterech zdaniach. Każdy z nas ma jakieś zapotrzebowanie na kalorie. Jeśli jesz więcej kalorii, niż potrzebujesz, to tkanka tłuszczowa będzie się odkładać. Jeśli jesz mniej kalorii, niż potrzebujesz, to tkanka tłuszczowa będzie znikać. Kiedy się więcej ruszasz, spalasz kalorie, przez co Twoje zapotrzebowanie na energię (kalorie) będzie rosnąć.
Proste, prawda?

Powodzenia!

Czytaj więcej

Udostępnij dalej! Niech inni też się dowiedzą! Dzięki!


Czytaj również:

1 thought on “Jak nie zgubić brzucha do lata?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image