krem do tatuażu z filtrem

To nie jest zwykły krem do tatuażu z filtrem – Tattoo Daily Suncare Cream od Ink-Lab

Każdy posiadacz tatuażu doskonale zdaje sobie sprawę (przynajmniej mam taką nadzieję), że lato jest okresem, kiedy szczególnie trzeba dbać o swoje dziarki. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to odsyłam do posta Jak chronić tatuaż przed słońcem. Krem do tatuażu z filtrem powinien być w tym okresie podstawowym kosmetykiem każdej „kolorowej” osoby.

Mówiąc w dużym skrócie – promienie słoneczne działają na tatuaż jak laser. Długotrwała ekspozycja na słońce oraz wysoką temperaturę może doprowadzić do trwałego uszkodzenia tatuażu, dlatego szczególnie ważne jest, żeby w okresie letnim chronić go przed promieniowaniem. Każdy niby wie, że o tatuaż trzeba dbać, ale wiele osób kończy codzienną pielęgnację na okresie gojenia. O ochronie przed słońcem często przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy planujemy spędzić kilka dni na plaży.  Słońce świeci jednak częściej, niż tylko podczas weekendów i urlopów. By tatuaż zachował swoją dobrą kondycję jak najdłużej ważne jest, żeby chronić go przed promieniami UV każdego dnia.

Jedną z metod ochrony tatuażu przed słońcem jest noszenie płaszcza przez cały rok. To bardzo skuteczna metoda, ale preferowana raczej przez osoby mające problemy z głową. Dużo prościej jest użyć kremu z filtrem. I tu często pojawia się pytanie – jakiego kremu użyć?


Krem do tatuażu z filtrem UV – Tattoo Daily Suncare Cream

Firma Ink-Lab od dłuższego czasu pracowała nad kremem, który służyłby do codziennej pielęgnacji tatuażu, a przy okazji chroniłby go przed promieniami słonecznymi. Pierwsze testy, które miałem okazję przeprowadzić, odbyły się ponad rok temu podczas moich wakacji na Teneryfie. Kolejny raz mogłem go przetestować dwa miesiące temu w Grecji, a od niedawna możecie go przetestować również Wy.


Tatuaż trzeba chronić przed słońcem nie tylko na plaży!

Pełna nazwa produktu to Tattoo Daily Suncare Cream. Daily! Czaicie? Do codziennego użytku, czyli nie tylko wtedy, kiedy leżycie na plaży! Idziecie biegać? Smarujecie! Idziecie na dłuższy spacer? Smarujecie! Idziecie na rower? Smarujecie! Na dożynkach grają Boys’i? Smarujecie (chyba, że grają dopiero wieczorem). Idziecie do sklepu po drugiej stronie ulicy? No dobra, wtedy nie musicie.

Krem posiada zaawansowany układ filtrów chroniących zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB. Co to oznacza? SPF (sun protection factor), który często widzicie na opakowaniach preparatów do opalania, wskazuje ile procent promieni UVB zostaje zatrzymanych zanim dotrą do skóry. W przypadku SPF 50 jest to około 98%. Jednak bardzo ważną cechą dobrego kosmetyku jest to, by zatrzymywał nie tylko promienie UVB, ale również UVA.


Kremów z filtrem jest wiele, ale…

Usłyszałem kiedyś tekst, że nie po to ma się tatuaże, żeby przykrywać je na plaży białą warstwą kremu. Z jednej strony rozumiem – tatuaż ma być naszą ozdobą. Z drugiej strony, po kilku dniach na plaży bez użycia kremu, nasze tatuaże raczej nie będą w najlepszej kondycji. I tu pojawia się właśnie Tattoo Daily Suncare Cream! Krem posiada bardzo lekką konsystencję i całkowicie wchłania się w skórę. O ile kremów z filtrem, które będą dobrze chronić przed słońcem znajdziecie wiele, to kremu który nie będzie zostawiał białych śladów nigdy wcześniej nie spotkałem. Gdybym nie znał Ink-Labu, to pewnie podszedłbym do tego nieufnie (tak jak podchodziłem do Recovery Creamu – „przecież on nie jest wcale tłusty!”). Pokazałem krem znajomym i też byli mega zaskoczeni, że praktycznie nie czuć go na skórze.

Kolejną zaletą jego lekkiej konsystencji i dobrego wchłaniania jest to, że możecie używać go bez obaw o pobrudzone ubrania. Na plaży nie ma z tym problemu, ale ustaliliśmy już, że tatuaż chronimy przed słońcem również w innych sytuacjach. Możecie też zawsze posmarować się dodatkową warstwą, kiedy spacer się Wam przedłuży i nie będziecie musieli wycierać dłoni w spodnie.


Ochrona tatuażu przed słońcem to nie wszystko

Poza ochroną przed słońcem, Tattoo Daily Suncare Cream posiada również szereg składników, które pielęgnują skórę. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – pielęgnacja tatuażu, to nic innego, niż pielęgnacja skóry, na której jest wykonany!

W składzie znajdziecie m.in.:

  • Masło Shea, które doskonale nawilża, odżywia i regeneruje skórę
  • Olej arganowy – odżywia, nawilża, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz regeneruje skórę
  • Panthenol – intensywnie nawilża głębokie warstwy naskórka, łagodzi podrażnienia i skutki oparzeń
  • Theraloza – jeden z najskuteczniejszych, naturalnych składników nawilżających skórę. Przeciwdziała podrażnieniom oraz zapobiega przesuszeniu naskórka
  • Aktywator epidermalnego kwasu hialuronowego – ma właściwości higroskopijne i zapobiega nadmiernej utracie wody

Podsumowując. Tattoo Daily Suncare Cream od Ink-Lab, to preparat do codziennej pielęgnacji tatuażu, który dodatkowo chroni przed promieniowaniem słonecznym. Nie pozostawia białych plam, dzięki czemu możemy eksponować nasze tatuaże, bez obaw o negatywne skutki kontaktu ze słońcem. Dodatkowo nie brudzi ubrań, nie jest tłusty i bardzo dobrze się wchłania, przez co jest bardzo wygodny w użyciu.

Krem możecie kupić na stronie www.ink-lab.eu. Na stronie znajdziecie również listę salonów tatuażu, gdzie dostępne są kosmetyki Ink-Lab.

Ściąga dla tych, którzy nie lubią czytać:

– pielęgnacja tatuażu, to pielęgnacja skóry

– tatuaż przed słońcem chronimy nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy na plaży

– Tattoo Daily Suncare Cream nie pozostawia białych śladów

– jest bardzo wygodny w użyciu, nie jest tłusty i szybko się wchłania

Pozdro!

Cześć! Jeśli przeczytałeś ten tekst do końca, to udostępnij go u siebie. Inaczej czekają Cię same nieszczęścia! Teresa z Konina nie udostępniła go u siebie i zsiadło jej się mleko w lodówce. Tadeusz z Żagania również go nie udostępnił i odpadła mu podeszwa z klapka! Arkadiusz z Rumii udostępnił go i następnego dnia wygrał darmowego Harnasia!


Czytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image