haftowane tatuaże

Haftowane tatuaże – tradycja i nowoczesność na naszym ciele

Haft i tatuaż łączy więcej niż myślicie! Jedno i drugie to rodzaj sztuki, w którym narzędziem jest igła. A gdyby połączyć te dwie rzeczy?

Haft, to technika głęboko zakorzeniona w naszej kulturze ludowej. Do niedawna kojarzył się raczej z naszymi babciami, niż z nowoczesną formą ozdabiania ciała, ale połączenie tych dwóch technik zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, również w Polsce. Haftowane tatuaże są hitem ostatnich miesięcy!

haftowany tatuaż


Haftowane tatuaże wyglądem przypominają naszywki, które do niedawna zarezerwowane były dla naszych kurtek i plecaków. Dobrze wykonany „haft na ciele” wygląda jakby faktycznie był wyszyty na skórze. Charakterystyczne linie sprawiają, że tatuaż nabiera trójwymiarowego wyglądu.

haftowany tatuaż

tatuaż naszywka


Jeśli zdecydujesz się na wykonanie haftowanego tatuażu, to zwróć szczególną uwagę na dobór tatuażysty. Mimo, że są to zwykle niewielkie i z pozoru proste wzory, to wymagają one wielkiej precyzji. O ile piórka, znaki nieskończoności, czy inne proste motywy może wykonać (z lepszym lub gorszym efektem) większość artystów, to haftowany tatuaż wymaga pewnej ręki i bardzo dobrego projektu – realistyka na najwyższym poziomie! W przeciwnym wypadku efekt może Was rozczarować.

Czy haftowane tatuaże staną się popularne również w Polsce? Wierzę, że tak i nie mam nic przeciwko. Dobrze wykonany haft wygląda bardzo efektownie i z pewnością jest ciekawą ozdobą ciała. Myślę też, że naszym babciom łatwiej będzie zaakceptować tatuaż, który jest swoistym hołdem dla tradycyjnego wzornictwa 😉

Podoba się Wam taka forma tatuażu?

haftowane tatuaże
haftowane tatuaże


Pozdro!

Czytaj więcej o tatuażu!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś! Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij posta, jeśli uważasz że jest ciekawy. Wielkie dzięki!


Czytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image