burboneska

Nienawidzę burbonu, pokochałem Burboneskę

Nienawidzę whisky! Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że od ładnych kilku lat mdli mnie na sam jej zapach. Co innego kawa. Jeszcze niedawno nie przywiązywałem uwagi do tego, jaką kawę piję, ale w dużej mierze za sprawą Coffee & Sons pokochałem kawę.
Kiedy dowiedziałem się, że zapach nowego olejku Cyrulików będzie połączeniem whisky i kawy, miałem rozdarte serce. Z jednej strony jeden z najprzyjemniejszych zapachów małej czarnej, z drugiej znienawidzona whisky. Docierały do mnie pierwsze opinie na temat zapachu i sam nie wiedziałem, czego się spodziewać. Jedni mówili, że czują samą whisky. Drudzy, że whisky wcale tam nie czuć. W końcu miałem okazję przekonać się sam jak pachnie i działa ostatnie dziecko Cyrulików – Burboneska.


BurboneskaSkład

Skład olejku Burboneska nie różni się niczym od poprzednich olejków Cyrulików. Każdy, kto chociaż raz miał na swojej brodzie Magika, Siłacza czy Żonglera wie, że są to olejki najwyższej jakości o doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych.

W skład Burboneski wchodzą: olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej arganowy, olej abisyński, olej z baobabu, olej makadamia, witamina E oraz mieszanka zapachowa. Oleje dobrane są tak, żeby swoim działaniem uzupełniać się i zapewniać pielęgnację na najwyższym poziomie. Ta mieszanka od dłuższego czasu sprawdzała się doskonale w innych olejkach Cyrulików, więc nie widzę najmniejszego powodu, żeby ją zmieniać. Dostajecie produkt z najwyższej półki.


BurboneskaZapach

To, co chyba wszystkich interesuje najbardziej – zapach. Na początek trochę teorii:

„Wyraziste nuty whiskey połączyliśmy z charakterystycznymi nutami gorzkiej kawy. Szczypta kwiatów i liści tytoniu dodała zapachowi ekstrawaganckich nut. Całość doprawiliśmy wanilią burbońską. Wyjątkowo trwałą i wyrafinowaną bazę zapachu tworzy drzewo sandałowe, skóra i ambretta. Stworzyliśmy olejek czarny jak kawa i słodki jak kochanka.” – tak o swoim olejku piszą Cyrulicy.

Zanim jeszcze przeczytałem ten opis, pierwszym skojarzeniem, jakie przyszło mi do głowy po powąchaniu olejku był Chesterfield – i nie mam tu na myśli papierosów, tylko starą, elegancką, skórzaną kanapę. Zapach skóry był pierwszym, który rozpoznałem, zapominając że w Burbonesce obawiałem się woni rudego zajzajeru. Sama whisky jest wyczuwalna w olejku, ale nie dominuje. Nie przeszkadza mi, mimo mojej całej niechęci do tego trunku.  To nie jest olejek o zapachu whisky. Nie jest to też olejek o zapachu kawy. Pięknie rozwija się wraz z upływem czasu, tworząc lekko słodkawy, elegancki, męski zapach. W moim odczuciu jest to zapach, który bardziej pasuje na wieczór, ma w sobie nutę elegancji.

Zapach utrzymuje się dosyć długo. Ładnych kilka godzin po użyciu, moja żona stwierdziła, że pachnę pierniczkami (każdy czuje to, co chce 😉 ).

burboneska
Fot. Michał Własiuk


Działanie

Jak już wcześniej wspominałem, skład Burboneski nie różni się od poprzednich olejków Cyrulików i gwarantuje najwyższą jakość pielęgnacji naszej skóry i brody. Po użyciu zarost staje się miękki i łatwo się rozczesuje. Olejki z tej polskiej manufaktury to zdecydowanie czołówka kosmetyków do pielęgnacji zarostu, nie tylko pod względem zapachów.


Podsumowanie

Nie będę ukrywał, że trochę się bałem Burboneski. O ile o skład byłem spokojny, to myśl o zapachu budziła we mnie różne emocje. Obawiałem się, że mimo mojej całej sympatii do Cyrulików nie będę w stanie znieść zapachu whisky na mojej brodzie. Po pierwszym kontakcie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony! Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to jeden z tych zapachów, które można kupować w ciemno, na prezent, bo większości facetów powinien się spodobać.

Jeśli chcecie wypróbować Burboneskę na sobie, to znajdziecie ją na stronie Cyrulików – www.cyrulicy.pl

Czytaj więcej!

Pozdro!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś! Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij posta, jeśli uważasz że jest ciekawy. Wielkie dzięki!


Czytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image