szczzotka do prostowania brody

Prostownica do brody – hit czy niepotrzebny gadżet?

Jakiś czas temu, za sprawą firmy The Beard Struggle, zrobiło się głośno na temat szczotki do prostowania brody. Nie miałem okazji przetestować tego produktu, bo sprzedał się bardzo szybko, ale okazało się, że nie jest to jedyny taki model, a podobne prostownice są na rynku już od dłuższego czasu. Wystarczyło zapytać żony! Jako, że szczotka TBS nie jest w moim zasięgu, na testy wziąłem inny model. W moje ręce wpadła prostownica do brody firmy noname z Allegro za 20 zł.


Jak działa prostownica brody?

Szczotka prostująca do brody, to nic innego jak połączenie zwykłej szczotki z wysoką temperaturą. Część modeli zbudowana jest z rozgrzewającej się płytki i nakładki, która chroni nas przed bezpośrednim kontaktem z tą płytką. Model, który wybrałem wygląda trochę inaczej (na zdjęciu). Każdy „ząbek” szczotki jest podgrzewany, a gumowe zakończenie skutecznie chronię skórę przed kontaktem z wysoką temperaturą. Plusem tego urządzenia jest regulowana temperatura w zakresie od 80 do 200 stopni.

szczotka prostująca do brody


Jak używać prostownicy do brody?

  • Przede wszystkim, przed użyciem umyj i dobrze osusz brodę. Pamiętaj, żeby nie używać jej na wilgotne włosy!
  • Przed prostowaniem użyj olejku do brody – da on przynajmniej minimalną ochronę przed temperaturą.
  • Samo prostowanie wykonuj długimi, w miarę szybkimi ruchami. Staraj się zrobić to jak najmniejszą ilością powtórzeń, bo każdy dodatkowy ruch to większe ryzyko uszkodzenia włosa. Każdy ruch powinien naciągać włosy na Twojej twarzy, inaczej nie uzyskasz efektu prostowania.
  • Po całym zabiegu kolejny raz użyj olejku lub balsamu do brody.


Czy szczotka prostująca jest dobra dla naszej brody?

Nie! Częste używanie szczotki prostującej może powodować, że włosy zrobią się suche, sztywne, zaczną się łamać i wypadać – podobnie jak w przypadku używania zwykłej prostownicy. Testowałem szczotkę przez tydzień, używając jej codziennie i zauważyłem znaczącą różnicę w kondycji zarostu. Jeśli zdecydujesz się na zakup szczotki prostującej, to proponuję używać jej raczej na specjalne okazje.


Efekty stosowania

Szczotka działa poprawnie, widać wizualny efekt prostowania, ale nie można powiedzieć, że broda jest idealnie prosta. Moja broda jest mocno pokręcona, przez co wygląda na krótszą niż jest w rzeczywistości. Po użyciu szczotki wyraźnie widać efekt optycznego wydłużenia brody. Tam, gdzie zarost jest gęsty i długi na tyle, żeby wplątać się pomiędzy ząbki szczotki, efekt przychodzi bardzo szybko. Problem pojawia się w miejscach, gdzie zarost jest na tyle krótki, że szczotka nie jest w stanie go naciągnąć – wąsy i boki brody są w zasadzie nieruszone. Tu prawdopodobnie lepiej sprawdzą się szczotki z gęstszym rozstawem ząbków.

Generalnie, jestem zadowolony z zakupu. Jeśli okazałoby się, że efekty stosowania droższych szczotek będą lepsze, to z chęcią się o tym przekonam. Ważne, by pamiętać, że szczotka nie jest przeznaczona do codziennego użytku. Stosowanie jej od czasu do czasu, kiedy faktycznie potrzebujemy, żeby nasza broda wyglądała perfekcyjnie, nie powinno zaszkodzić. Odpowiadając na pytanie postawione w tytule posta, szczotka do prostowania brody nie jest tylko chwytem marketingowym, ale nie spodziewajcie się po niej cudów. Przynajmniej po modelu za 20 zł.

Jeśli macie jakieś doświadczenia związane z używaniem szczotki prostującej, to zachęcam do podzielenia się swoją opinią.

Czytaj również: Kręcona broda – jak sobie z nią poradzić?

Pozdro!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś! Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij posta, jeśli uważasz że jest ciekawy. Wielkie dzięki!


Czytaj również:

Szczotka do prostowania brody

Szczotka prostująca do brody

Prostownica do brody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image