linia brody

Linia brody – jak dopasować ją do rodzaju zarostu

Wybór odpowiedniej linii brody, jest podstawą jej dobrego wyglądu. Poza długością, kolorem i strukturą, to właśnie kształt naszej brody decyduje o tym, jak postrzegają ją inni. Mówiąc o linii brody możemy rozróżnić dwa pojęcia: linia policzków i linia szyi. Dziś chciałbym się skupić na tej pierwszej.

Kiedy zapuszczasz brodę, masz zwykle jakieś wyobrażenie, jak chciałbyś wyglądać. Wielu facetów marzy o pełnym, budzącym zachwyt zaroście. Nie każdemu się to udaje, ale dobór odpowiedniej linii może sprawić, że nasz zarost będzie wyglądał dobrze, nawet jeśli matka natura poskąpiła nam obfitego zarostu.


Wysoka linia brody

Jeśli na Twoich policzkach jest wystarczająco dużo włosów, to możesz pozwolić sobie na wysoką linię brody. Umownie możemy założyć, że wysoka linia brody to taka, która wystaje powyżej linii ust.

wysoka linia brody


Taki rodzaj linii policzkowej daje najwięcej możliwości dopasowania długości całego zarostu, a broda z wysoką linią zwykle prezentuje się najbardziej okazale. Wysoka linia brody bardzo dobrze wygląda z długą i średnią brodą, ale przy krótkiej również może być efektowna.


Średnia linia brody

Wielu mężczyzn ma problem z rzadkim zarostem na policzkach. Zamiast zapuszczać na siłę wysoką linię, która będzie psuła wizualny efekt „pełności” brody, warto zdecydować się na lekkie obniżenie poziomu zarostu na policzkach. Nawet jeśli Twoja broda w innych miejscach jest gęsta, to rzadkie policzki mogą zepsuć jej wygląd. Obniż linię brody na tyle, na ile jest to potrzebne.

Średnia linia brody również może dobrze wyglądać zarówno z dłuższym jak i krótkim zarostem.

średnia linia policzków


Dodatkowo, jeśli na Twojej brodzie rosną włosy jaśniejsze niż na reszcie twarzy, to możesz optycznie zagęścić zarost farbując go na ciemniejszy kolor. Więcej o farbowaniu brody przeczytasz tutaj – klik.


Niska linia brody

Niska linia, to taka, której wysokość kończy się poniżej linii naszych ust.

Na niską linię brody decydują się zwykle osoby, których zarost na policzkach jest ekstremalnie rzadki. Jest wiele takich przypadków i niestety ciężko z nimi walczyć. Pamiętaj jednak, że niska linia brody pasuje raczej do krótkiego zarostu. Jeśli zapuścisz długą brodę z niska linią, może ona wyglądać komicznie – jak doczepiona.

niska linia brody


Naturalna linia brody

Jest też na pewno grupa osób, które nie regulują linii brody, pozostawiając ją w takim stanie, jak zadecydowała natura. Oczywiście, mają do tego prawo, ale niewyregulowana linia brody zwykle wygląda niechlujnie. Warto zadbać o to, żeby nasza broda mówiła innym, że to my decydujemy o tym jak wygląda, a nie pozostawiamy ją samej sobie. Równo przystrzyżone policzki, nieważne na jakiej wysokości dadzą sygnał innym, że dbamy o swój wygląd.

naturalna linia brody


Poza samą wysokością linii policzków, mamy również wiele możliwości nadania im różnych kształtów – od linii prostej, bo głębokie łuki. W tej kwestii możecie poszukać inspiracji w internecie lub zdać się na radę dobrego barbera.


Zerknijcie teraz w lustro i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy linia brody jaką posiadacie jest odpowiednia dla Waszego rodzaju zarostu. Czasami warto skrócić zarost lub obniżyć linię brody, by Wasz wygląd szybko zmienił się na lepsze. Pamiętajcie, że nie zawsze dłuższa broda jest lepsza od krótkiej. Nie chodzi tu o żadne wyścigi, tylko o Wasz dobry wygląd.

Pozdro!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś! Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij posta, jeśli uważasz że jest ciekawy. Wielkie dzięki!


Czytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image