Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu. Kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Wszystko jest kwestią perspektywy. Dla jednych jestem „kawał chłopa”, dla innych chudy jak ratlerek. Dla jednych jestem wysoki, dla innych średniego wzrostu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Jeśli uważasz, że jesteś w czymś słaby, to pomyśl, że na świecie jest masa ludzi, którzy są w tym gorsi od Ciebie. Niezłe usprawiedliwienie, prawda? Nie, nie oznacza to, że możesz już nic nie robić. Żeby być lepszym musisz ciągle doskonalić swoje umiejętności. Ty też dla kogoś jesteś w czymś gorszy i od Ciebie zależy czy zechcesz to zmienić.

Weźmy za przykład wyciskanie sztangi, ale równie dobrze możesz tu podstawić cokolwiek chcesz. Jeśli wyciskasz 50kg, to wiedz, że znajdzie się grupa osób, które wyciskają mniej. Tak samo istnieje grupa, dla której 50 kg, to za mało na rozgrzewkę. W pierwszej grupie znajdzie się pewnie spora część, która będzie dążyć do tego, żeby te 50 kg w końcu wycisnąć. Jeśli Ty nie postawisz sobie kolejnego celu i spoczniesz na tej pięćdziesiątce, to grupa słabsza od Ciebie, szybko będzie się pomniejszać na rzecz grupy silniejszej. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że ktoś z silniejszej grupy spadnie poniżej tego poziomu.

Jeśli chcesz być w czymś dobry, to przyłóż się do tego i równaj do najlepszych. Wiadomo, że w najbliższym czasie raczej nie podniesiesz 200kg, ale jeśli będziesz sumienny i regularny, to na pewno zobaczysz efekty swojej pracy. Nie musisz być od razu mistrzem. Ważny jest rozwój! Kiedy stoisz w miejscu, to miej świadomość, że wiele osób za chwilę Cię wyprzedzi.

Te 50 kg, to metafora praktycznie każdej dziedziny w życiu. Twoje umiejętności decydują o tym, jakim jesteś człowiekiem i co posiadasz. Szczęśliwy związek, dobra praca, piękna sylwetka – to wszystko zależy od Twoich umiejętności oraz od tego, jak je rozwijasz. Jeśli jesteś, np. spawaczem, to byle jakim spawaniem nie zarobisz milionów. Jeśli jednak jesteś mistrzem spawania, to prawdopodobnie nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dobrej pracy. Jeśli marzy Ci się kariera w korporacji, to znajomość języków obcych czy zdolności analityczne mogą być Twoim atutem. Pamiętaj jednak, że wiele osób szkoli je na bieżąco i nagle może się okazać, że Twoje umiejętności na tle innych wypadają słabo. Nie chcesz wstydzić się na plaży? Popracuj przynajmniej trochę nad swoją sylwetką – nie musisz wyglądać jak kulturysta, ale kiedy pozbędziesz się brzucha, to na pewno poczujesz się pewniej, a dodatkowo wpłynie to na Twoje zdrowie.

Nie chodzi o to, żeby się ścigać, ale w wielu dziedzinach jesteśmy oceniani i porównywani z innymi ludźmi. Ocenia Cię Twój pracodawca, znajomi, potencjalna partnerka, a nawet obcy ludzie. O ile Ci ostatni mają na Ciebie najmniejszy wpływ i nie powinieneś za bardzo się przejmować tym co myślą, to ocena pracodawcy czy koleżanki, w której się podkochujesz może odbić się znaczącymi konsekwencjami – dobrymi lub złymi.

Odpoczywaj, dbaj o siebie, sprawiaj sobie przyjemności. Ciężko pracujesz i zasługujesz na to! Każdy czasami ma dość, każdy potrzebuje przerwy. Ważne, żeby przerwa nie stała się końcem, tylko czasem, kiedy zbierasz siły na dalszą pracę nad sobą.

Dawaj ludziom powód, żeby równali do Ciebie. A przede wszystkim bądź dla siebie swoją najlepszą wersją! Jeśli przejdzie Ci przez myśl, że „przecież nie jest najgorzej” będzie to Twój pierwszy krok wstecz.

Pozdro!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś! Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij posta, jeśli uważasz że jest ciekawy. Wielkie dzięki!


Czytaj również:

2 thoughts on “Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu. Kto stoi w miejscu, ten się cofa.

  1. W tym roku postanowiłam o zmianach w swoim życiu i przyznam szczerze, że jestem po lekturze kilku motywacyjnych wpisów. Twój jest bezpośredni i napisany takim językiem, który do mnie trafia.

    Wiem, że moje cele są wymagające i trudne, ale – staram się nieustannie podnosić poprzeczkę. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale każdego kolejnego dnia jestem bliżej celu. Dzięki za solidną dawkę fajnych przykładów. Walczę dalej!

    1. Dzięki za komentarz!
      Słaby ze mnie motywator, ale czasami uda mi się spisać to, co mi się w głowie kłębi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image