alcarelle syntetyczny alkohol

Alcarelle – syntetyczny alkohol, który nie wywołuje kaca

Czyż nie byłoby wspaniale móc imprezować i rozkoszować się drinkami przez całą noc, a rano obudzić się bez kaca? Co więcej, nie miałoby to większego wpływu na nasze zdrowie. Ot, po prostu kolejna zarwana nocka, jak np. na nauce czy przed komputerem. Okazuje się, że nie jest to science-fiction, a bardzo prawdopodobny scenariusz, który może się ziścić w ciągu najbliższych kilku lat!


Alcarelle – syntetyczny alkohol, który nie wywołuje kaca

W ciągu ostatnich dwudziestu lat nauka poszła mocno do przodu. Dało to możliwość rozwoju prac nad alternatywnymi „napojami wyskokowymi”. Firma Alcarelle wzięła sobie za cel stworzenie napoju, który będzie imitował działanie alkoholu, a przy tym nie będzie powodował spustoszenia w naszym organizmie. Wszystko wskazuje na to, że syntetyczny alkohol o tej samej nazwie może już niebawem trafić na sklepowe półki!

W Alcarelle uważają, że alkohol jest trucizną i największym wrogiem człowieka. Z pozoru może się kojarzyć z dobrą zabawą i być przyjemnym doświadczeniem, ale częściej jest przyczyną chorób, patologii i nędzy na świecie. Trudno się z nimi nie zgodzić.


Jak działa Alcarelle?

Jednym z pomysłodawców Alcarelle jest David Nutt – psychiatra i psychofarmakolog, który sporą część swojego życia poświęcił na stworzenie syntetycznego alkoholu. Udało mu się ustalić, które receptory odpowiadają za efekt upojenia alkoholowego, a które za produkcję aldehydu octowego. Aldehyd octowy jest toksyną, która odpowiada za powstawanie kaca i negatywnie wpływa na naszą wątrobę. Wyeliminowanie aldehydu octowego oznaczałoby, że możemy osiągnąć stan podobny do tego po alkoholu, bez większych konsekwencji dla zdrowia.

Droga, jaką musi przejść syntetyczny alkohol, by wejść do sprzedaży wydaje się być jednak bardzo długa. Jedną z przeszkód jest prawodastwo – w wielu krajach, z punktu widzenia prawa, syntetyczny alkohol postrzegany jest jako narkotyk. Mimo, że jego działanie jest zbliżone do alkoholu, to jednak tradycyjna „czysta” ma dużo dłuższą tradycję i jest dla nas czymś naturalnym, co doskonale znamy.

Drugą kwestią są testy i badania – nie da się ich zrobić w ciągu kilku dni, czy nawet tygodni. Wprowadzenie produktu, zwłaszcza o takim działaniu, wymaga potwierdzenia jego bezpieczeństwa, ewentualnych skutków ubocznych i samego działania.

Po trzecie jest jeszcze kwestia kwestia moralna. Czy danie ludziom możliwość picia bez konsekwencji jest na pewno dobrym rozwiązaniem?


Czy w przyszłości zapomnimy o kacu?

Prace nad syntetycznym alkoholem nie są jeszcze ukończone, a firma wciąż szuka inwestorów. Jednak to, co udało im się stworzyć do tej poty wygląda bardzo obiecująco. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Alcarelle odniesie sukces. Podobno syntetyczny alkohol ma tylko jedną wadę – w smaku jest dużo gorszy niż tradycyjne trunki, więc będzie nadawał się raczej do spożycia w drinkach. W mojej opinii, to mała cena za to, że po imprezie obudzimy się bez kaca.

Więcej o Alcarelle znajdziecie o na stronie www.alcarelle.com

Pozdro!

Czytaj więcej!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś! Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij posta, jeśli uważasz że jest ciekawy. Wielkie dzięki!


Czytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image