zalety piwa

11 powodów, dla których powinieneś napić się piwa

Piwo jest jednym z najstarszych napojów, jakie znamy. Jego pierwsza produkcja miała miejsce około 8000 lat temu w Babilonii. Jest to trzeci, po wodzie i herbacie, najpopularniejszy napój na świecie. Mimo tego, że przypisuje się mu dużo złego, np. rosnący brzuch (co nie do końca jest prawdą), piwo posiada wiele zalet, które sprawiają, że jego rozsądne spożycie może przynieść nam sporo korzyści.

Zalety piwa, to temat o którym można napisać naprawdę wiele. Poniżej macie listę 11 argumentów, którymi możecie wytłumaczyć kolejne „Znów pijesz piwo!”.


Piwo a zdrowie

 • Zawiera wiele witamin i minerałów

Witaminy z grupy B, witamina C, kwas foliowy, cynk, potas, wapń, fosfor, krzem, magnez, sód… trzeba wymieniać dalej? Dodatkowo, chmiel wykazuje działanie przeciwwirusowe, a jedna butelka piwa to około 1 gram błonnika.

 • Piwo dobrze wpływa na serce

Pijąc regularnie niewielkie ilości piwa obniżasz o 31% ryzyko zawału serca.

 • Piwo chroni przed kamieniami nerkowymi

Osoby regularnie pijące niewielkie ilości piwa są o 41% mniej narażone na wystąpienie kamieni nerkowych.

 • Piwo chroni przed cukrzycą

Picie piwa zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 o 25%.

 • Piwo podnosi poziom dobrego cholesterolu

Alkohol zawarty w piwie podnosi poziom cholesterolu HDL (tego dobrego).

 • Piwo chroni przed artretyzmem

Ten benefit skierowany jest raczej do kobiet. Picie 3 piw tygodniowo zmniejsza o 31% ryzyko wystąpienia reumatoidalnego zapalenia stawów.

 • Piwo wzmacnia kości

Krzem zawarty w piwie jest jednym z kluczowych składników wpływających na zdrowe kości.


Piwo a mózg

 • Chroni przed demencją

Osoby po 65 roku życia, które wypijają 1-6 piw w ciągu tygodnia, rzadziej zapadają na demencję niż osoby niepijące lub pijące więcej.

 • Pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera

Choroba Alzheimera łączona jest z wysokim poziomem aluminium w naszym ciele. Krzem zawarty w piwie pomaga wydalić nadmiar aluminium z organizmu.


Piwo a skóra

 • Chroni skórę przed promieniami słonecznymi

Piwo zawiera kwas ferulowy, który chroni nas przed uszkodzeniami skóry wywołanymi promieniami słonecznymi. Dodatkowo dowiedziono, że kwas zawarty w piwie jest lepiej wchłanialny niż z innych jego źródeł.

 • Piwo dobrze wpływa na skórę

Dzięki witaminom zawartym w piwie, jest ono dobrym środkiem w walce z trądzikiem. Oczywiście stosowane na skórę a nie doustnie 😉


Na zdrowie!


Wyżej wymienione zalety piwa, to tylko część tego, co daje nam ten popularny napój. Pamiętajcie jednak, że jednym z jego głównych składników jest alkohol. Dlatego żeby czerpać z dobroci złocistego trunku, należy pić je w rozsądnych ilościach. Jedno piwo co kilka dni w zupełności wystarczy. Pięć piw codziennie, to zdecydowanie za dużo. Tym, którzy po przeczytaniu tego artykułu postanowili zadbać o swoje zdrowie zwiększając spożycie piwa, polecam wersję bez alkoholu. Kiedyś takie napoje były dla mnie nie od wypicia. Dziś można znaleźć naprawdę sporo wariantów, które można wypić ze smakiem. Moim osobistym faworytem jest Birell w wersji belgian wit. – do kupienia w każdej Żabce. Reklamy mówią, że wykazuje działanie izotoniczne, co jest jego kolejną zaletą!

Mam nadzieję, że nikomu nie muszę przypominać o tym, że pić trzeba „z głową”, a nie „głową”.

Czytaj więcej!

Pozdro!


Poczekaj!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi bardzo miło, że tu trafiłeś. Wejdź proszę na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komantarz lub po prostu udostępnij wpis, jeśli uznasz go za ciekawy. Z góry wielkie dzięki!

pij odpowiedzialnie


Czytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image