jak jesc majac brode

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to ta fota była ustawiona ;)

Jak jeść mając brodę i wąsy?

Większość brodaczy przynajmniej raz zastanawiała się co zjeść, żeby nie wymazać całej brody. Zarost na twarzy niewątpliwie nie sprzyja jedzeniu w towarzystwie innych osób. O ile na co dzień broda wygląda elegancko i dostojnie, o tyle broda z resztkami jedzenia budzi obrzydzenie. Jak jeść, żeby uniknąć krzywych spojrzeń towarzyszy posiłku?

Wbrew pozorom to nie broda jest głównym winowajcą problemów z jedzeniem. Częścią zarostu, która dla naszej higieny jest największą przeszkodą są wąsy. Jeśli Twoje wąsy są krótkie, to prawdopodobnie poradzisz sobie z większością potraw. Jednak dla posiadaczy długiego wąsa niektóre dania będą niemożliwe do zjedzenia bez konsekwencji.

Osobiście, na co dzień nie przejmuję się za bardzo tym, że moja broda i wąsy są w sosie. Jem sobie spokojnie posiłek, a na koniec przecieram brodę serwetką (w skrajnych sytuacjach mokrą chusteczką). Wam też radzę podchodzić do tego na luzie, a docinki bliskich osób obracać w żart. Są jednak sytuacje, np. spotkania biznesowe czy randki, kiedy dobre wrażenie jest kluczem Waszego sukcesu i wtedy zwyczajnie nie wypada pokazywać swojej brody z tej złej strony.

Jeśli znaleźliście się w takiej sytuacji, to mam dla Was kilka rad.


Jak jeść mając brodę?Wybieraj dania, które je się za pomocą sztućców

Jedząc nożem i widelcem mamy większą kontrolę nad wielkością porcji, którą wkładamy do ust. Wszelkie dania, w których sami musimy odgryzać kawałki jedzenia są gwarancją brudnej brody. O ile hamburgera można zjeść za pomocą sztućców i obejść się bez sosu na brodzie, tak z hot-dogiem będzie już problem. A miał ktoś kiedyś problem ze zjedzeniem schabowego? No właśnie 😉


Przygotuj wąsy do posiłku

Jeśli planujesz jedzenie podczas jakiegoś spotkania, to koniecznie użyj wosku do wąsów. Po pierwsze, stworzy on warstwę ochronną na wąsach, dzięki czemu łatwiej będzie się pozbyć resztek jedzenia. Po drugie, dzięki niemu możesz rozchylić wąsy na bok przed posiłkiem. Przed jedzeniem warto ułożyć wąsy, żeby jak najmniej nachodziły na usta – za pomocą wosku lub po prostu palcami – tak, jakbyś chciał je sobie zakręcić.


Zawsze miej przy sobie mokrą chusteczkę

Nie musisz nosić ze sobą codziennie całego opakowania, ale jeśli planujesz posiłek w towarzystwie, to warto być przygotowanym. Czasami mimo naszej ostrożności, jedzenie i tak ląduje na naszej brodzie. Nie zawsze da się je usunąć za pomocą serwetki. Dla najbardziej wymagających firma Depot stworzyła specjalne chusteczki do brody pakowane pojedynczo. Pisałem o nich tutaj.

Po każdym posiłku przetrzyj brodę choćby serwetką. Niezależnie od tego, co jadłeś – tak na wszelki wypadek, bo nigdy nie wiesz, co mogło na niej zostać. No, chyba że chodzisz na co dzień z lusterkiem…


Kieszonkowy grzebień

Chusteczki są fajne, ale niestety nie docierają wszędzie. Mały grzebyk pomoże nam pozbyć się okruszków z wnętrza brody. Nie czesz brody nad stołem, bo okruchy wypadające z Twojego krzaka na talerz, to niezbyt przyjemny widok. Nie musisz od razu wychodzić do łazienki. Wystarczy, że lekko się obrócisz i jedną dłonią przesłonisz brodę.


Jakie dania będą szczególnie trudne do zjedzenia?


Makarony

Jeśli masz ochotę na pastę, to raczej unikaj spaghetti czy tagliatelle. Długi makaron jest trudniejszy do opanowania i czasami zdarza się, że nitka czy tasiemka będzie zwisać z naszych ust. Doskonale wiemy jak się to skończy.

Zupy

Jedząc zupę łyżką, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wylądują w niej nasze wąsy. A z wąsów zupa zacznie kapać po brodzie. Jeśli jesteś fanem zup, to wybieraj raczej rosół niż krem z pomidorów. Nawet jak kilka kropel wpadnie w wąsy, to nie będzie to tak widoczne dla osób, które jedzą razem z Tobą.


Kebab, hamburger, hot-dog…

Czyli wszystkie dania, gdzie musimy odgryzać kawałki. Nie ma szans, żeby zjeść kebaba i nie umazać sobie brody! Poza jego wielkością, głównym problemem są sosy, które zalewają nasz zarost. Znasz to uczucie, kiedy próbujesz ugryźć hot-doga i tryska z niego sos? O tym właśnie mowa – broda nadaje się wtedy tylko do prania!


Lody

Nie ma na to żadnej rady. Jeśli jemy lody to tylko łyżeczką. Jedzenie lodów włoskich lub gałkowanych zawsze skończy się tym, że będziesz wyglądał jakbyś nałożył sobie maskę na brodę. Kiedy na mieście najdzie Cię ochota na loda, to wybierz raczej opcję na patyku i w mniejszym rozmiarze. Będzie dużo łatwiej.

[Nie na temat: Swoje teksty piszę najpierw w Wordzie i podkreśliło mi wszystkie „lody”, sugerując że ten wyraz jest wulgarny…]


Napoje

Z piciem wody raczej żaden brodacz nie miał nigdy problemu. Są jednak napoje, które potrafią przysporzyć problemów. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju kawy z pianką – cappuccino, cafe latte. Ciężko nie zanurzyć w nich wąsów biorąc pierwszego łyka. Piana z piwa też często zostaje na naszym zaroście. Picie przez słomkę jest dobrym rozwiązaniem, ale widzieliście kiedyś kogoś pijącego cappuccino przez słomkę? Poza tym plastikowe rurki stają się coraz bardziej passe ze względu na ochronę środowiska. Jeśli chcecie wypić kawę, to wybierzcie po prostu tę bez pianki. W przypadku piwa sprawa jest prostsza, bo pijemy je zwykle w luźniejszej atmosferze, więc nikt nie będzie miał Ci za złe, jeśli po wzięciu łyka wytrzesz brodę chusteczką.


Często słyszy się, że broda jest siedliskiem brudu i resztek jedzenia. Jest w tym niestety trochę racji, bo każdy okruszek, który dostanie się pod brodę jest idealną pożywką dla bakterii. Stosując się do powyższych wskazówek nie dasz swoim znajomym powodu do gadania, a jeśli zobaczą z jaką starannością dbasz o higienę swojego zarostu, to na pewno zyskasz w ich oczach.

Pozdro!

Cześć! Z tej strony Krzysiek! Wbrew pozorom nie jestem blogiem, tylko człowiekiem i jest mi niezmiernie miło, że tu trafiłeś. Wejdź na fp Bearded, inked and awesome i zostaw lajka, komentarz lub po prostu udostępnij tego posta jeśli uważasz go za ciekawy. Z góry wielkie dzięki!


Czytaj również:

2 thoughts on “Jak jeść mając brodę i wąsy?

    1. Wielkie dzięki! Ty szczególnie musisz uważać, żeby po podjadaniu na zapleczu nie wyjść do gości z majonezem na wąsach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image