jak wybrać dobre studio tatuażu

Jak wybrać dobre studio tatuażu

W Twojej głowie rodzi się pomysł – „chcę tatuaż!”. Oczami wyobraźni widzisz go już na swoim ciele. Pozostaje już tylko wybrać artystę i za chwilę Twoje marzenie się spełni. Kolega mówił, że ma znajomego, który zajebiście dziara, ale nie chce płacić złodziejom ze studio, więc robi to w domu. Biorę! Co złego może się stać?

Czytaj również – Jak wybrać wzór tatuażu

Otóż może…

Wybór dobrego studio tatuażu, to sprawa tak samo ważna, jak wybór samego wzoru. Czasem nawet ważniejsza, bo dobry artysta potrafi wykonać wzór, który przerośnie Twoje oczekiwania. Dodatkowo dobre studio tatuażu, to gwarancja ochrony Twojego zdrowia.

Jak wybrać dobre studio tatuażu?

Żeby wybrać dobre studio tatuażu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Portfolio

Większość salonów ma swoje strony w mediach społecznościowych, co daje szybką możliwość weryfikacji umiejętności tatuatorów. Pamiętaj, żeby wybrać artystę, którego styl jest najbardziej zbliżony do tego, co chcesz mieć na swoim ciele. Jeśli chcesz mieć geometryczną krowę, to nie szukaj artystów, którzy tatuują realistyczne obrazy (mimo, że mogą robić wrażenie). Portfolio, to podstawowe kryterium, które mówi nam czy dany salon dobrze wykonuje swoją robotę. Często warto jest dopłacić kilka złotych, poczekać na termin trochę dłużej lub pojechać kilkadziesiąt kilometrów dalej, by efekt był taki, jakiego oczekujemy.

Higiena

To kluczowa kwestia. Tatuaż powinien być wykonywany w sterylnych warunkach, przy użyciu jednorazowych narzędzi (igieł, dziobów). Każde urządzenie, z którym będziesz mieć kontakt (leżanka, podłokietnik) powinno być starannie przygotowane, by zapewnić Ci jak największe bezpieczeństwo. Minimalizuje to ryzyko zakażenia różnymi chorobami: zaczynając od HIV, kończąc na tężcu.

Klienci

Dobre studio nie tatuuje osób poniżej 18 roku życia lub robi to wyłącznie za zgodą ich opiekuna. Jeśli widzisz, że dzieje się inaczej, to radziłbym zmienić studio.

Tusze wysokiej jakości

Tu sprawa jest bardzo ważna. Nie bój się i zapytaj jakich tuszów używają w danym studio. Wklep sobie to w google i powinieneś znaleźć opinię na ich temat. Tusze niskiej jakości mogą zawierać szkodliwe metale ciężkie. Niektórzy potrafią do tatuowania używać farb, które nie są do tego przeznaczone, ale pewnie już się domyślasz, żeby unikać takich specjalistów.

Sanepid

Każdy salon tatuażu powinien przejść kontrolę Sanepidu i dostać pozwolenie na prowadzenie działalności. Jeśli coś budzi Twoje podejrzenia, to po prostu zapytaj.

Ale przecież kolega..!

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój tatuaż będzie ozdobą, a nie niechcianą blizną, to odpuść sobie kolegę. Wybierz dobry salon, bo na tatuażu się nie oszczędza. Miej w głowie, że robisz go na lata. Nieudany tatuaż można oczywiście zakryć lub usunąć, ale licz się z tym, że są to dodatkowe koszta. Nie twierdzę, że w domach nie tatuują utalentowani artyści. Twierdzę jednak, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że w dobrym studio częściej spotkasz dobrego artystę.

Wiesz już jak wybrać dobre studio tatuażu i na co zwracać uwagę, więc nie pozwól, żeby dobry pomysł znalazł słabe wykonanie. Pamiętaj też, żeby po zrobienu tatuażu zapewnić mu odpowiednią pielęgnację.

Ile kosztuje tatuaż?

Pozdro!

Udostępnij dalej, żeby in i też wiedzieli! Dzięki!

Tu możesz zostawić lajka!

2 thoughts on “Jak wybrać dobre studio tatuażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image