cyrulicy balsam do brody

Cyrulicy – Treser niedźwiedzi i Treser Tygrysów

Wszystkie dotychczasowe produkty, które wyszły spod ręki Cyrulików, były hitami. Ich najnowszym produktem są balsamy do brody: Treser niedźwiedzi i Treser tygrysów. Miałem okazję wypróbować je na sobie i przekonać się czy Cyrulicy podtrzymali swoją dobrą passę.

 

Skład

Według etykiety, balsamy Cyrulików składają się w 40% z maseł i wosków roślinnych, 35% z wyselekcjonowanych olei oraz z 25% perfum i naturalnych substancji aktywnych.

Skład balsamów jest bardzo rozbudowany, co przekłada się na szerokie spektrum jego działania. Cyrulicy jak zwykle zadbali o to, żeby ich produkt był unikatowy. Użyli m.in. masła z pestek mango, wosku z kwiatów akacji, wosku candelila, olejku kameliowego, soku z aloesu czy polisacharydów z modrzewia. Wszystko to, uzupełnione znanymi z innych produktów skłądnikami, jak np. masło shea czy olej z pestek winogron daje mieszankę, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej.

 

Zapach

Treser niedźwiedzi

Jednym słowem określiłbym go, jako leśny, ale byłoby to wielkie niedopowiedzenie. Treser niedźwiedzi, to mieszanka wielu zapachów, której główną nutą są zapachy świeżego drewna z drzew iglastych. Zapach przenosi nas do leśniczówki, obok której leży sterta świeżo ścietych bali. Na pewno będzie interesującją propozycją dla fanów klasycznych, drzewno-iglastych akcentów.

Treser tygrysów

Ciepły, świeży, męski zapach. Mieszanka, która śmiało mogłaby być używana do produkcji perfum. Ma tak wiele składowych, że ciężko określić, co dominuje w tym zapachu. Jest nieoczywisty – bambus, fiołki, żen-szeń, tonkowiec wonny… Zapach, który pokochałem od pierwszego niuchnięcia 😉

Niewątpliwą zaletą balsamów jest trwałość ich zapachu. Śmiało mogę powiedzieć, że zapachy Cyrulików utrzymują się na brodzie najdłużej ze wszystkich znanych mi kosmetyków. Używając go rano, zapach wyczuwałem jeszcze po powrocie z pracy. Wydaje mi się, że zapachy balsamów sprawią, że znacząco wzrośnie sprzedaż bezzapachowych olejków do brody, bo zwyczajnie szkoda będzie „psuć” ich zapach innymi mieszankami.

 

Konsystencja

Balsam jest raczej miękki i łatwo rozprowadza się w dłoniach. Nie ma problemu z jego ogrzaniem w dłoniach i doprowadzeniem do konsystencji umożliwiającej wygodne rozprowadzenie na brodzie. Mimo swojej lekkiej formy, jest delikatnie lepki. Dodaje mu to właściwości modelujących brodę.

 

Użycie

Balsam bardzo dobrze nawilża i odżywia brodę. Dla upartych, nie ma konieczności uzupełniania jego działania olejkiem do brody. Nadaje brodzie lekki połysk, przez co broda wygląda zdrowo.

Balsamy Cyrulików są bardzo wydajne. Wystarczy odrobina i nasza broda dostaje wszystko, czego potrzebuje. Użycie większej ilości uznałbym nawet za niewskazane – bo może dojść do efektu mokrej brody. Wydaje mi się, że jest to wynikiem dodatków, które mają silne działanie nawilżające (np. aloes).

 

Niedźwiedź czy tygrys?

Dla mnie wybór jest prosty – Tygrys, ze względu na swój niesamowity zapach. Wiadomo jednak, że każdy ma inny gust, a składy tych dwóch balsamów są na tyle zbliżone, że każdy z nich idealnie sprawdzi się na brodzie. Te dwa magiczne balsamy, zamknięte w małych szklanych słoiczkach (o opakowaniu nie pisałem, ale jest porządne i robi mega wrażenie!), to kolejne bardzo dobre produkty, które wyszły spod ręki Cyrulików.

Cyrulicy postawili kropkę nad „i”. Po wprowadzeniu balsamów, można powiedzieć, że ich oferta stała się kompletna. Olejki do brody, ręcznik do brody, mydła, kartacz i teraz balsamy, to wszystko, czego potrzebuje brodacz. O wszystkich tych rzeczach przeczytasz tutaj.

A! Treserzy, mimo sowjej nazwy są w 100% crueltyfree – oznacza to, że żaden niedźwiedź ani tygrys nie ucierpiał przy ich produkcji 😉

To były bardzo przyjemne testy! Mam nadzieję, że zaspokoiłem Waszą ciekawość. Jeśli nie, to śmiało piszcie i zadawajcie pytania, a jeśli używaliście już Treserów, to śmiało podzielcie się swoją opinią!

Tresera niedźwiedzi i Tresera Tygrysów kupić możecie na stronie Cyrulików – http://cyrulicy.pl

Pozdro!

 

 

Please follow and like us:

2 thoughts on “Cyrulicy – Treser niedźwiedzi i Treser Tygrysów

  1. Witaj który balsam sprawdza się lepiej na twojej brodzie pod względem chwytu balsam od Cyrulików czy może balsam od Señor Barba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image