tatuaże damskie tatuaże męskie

Tatuaże damskie, tatuaże męskie…

Tatuaże damskie, tatuaże męskie…

Tatuaże weszły na dobre na salony! Nie są już oznaką przynależności do marginesu czy pamiątką z więzienia. Tatuaż jest dla wielu osób ozdobą ciała taką samą jak biżuteria czy makijaż. Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie tatuażu, zarówno mężczyzn jak i kobiet.

No właśnie… mężczyzn i kobiet. Wyszukując czegoś na temat tatuażu u wujka google, natrafiłem na podpowiedzi „tatuaże damskie” i „tatuaże męskie” w różnych kombinacjach. Początkowo nawet za bardzo nie zwracałem na to uwagi, ale skoro temat pojawia się w podpowiedziach, to znaczy, że masa osób musi tych haseł używać.

tatuaże damskie

 

Czy istnieje cos takiego jak tatuaże damskie i męskie?

Wiadomo, że mężczyźni różnią się od kobiet (mimo, że niektórzy twierdzą, że jest inaczej). Poza wyglądem zewnętrznym istnieje szereg cech, które przypisane są do danej płci – np. ubieramy się inaczej. Czy tak samo jest z tatuażami? Jeśli tak, to które są damskie, a które męskie? Czy czaszki, węże i smoki zarezerwowane są dla mężczyzn a motylki i kwiatki dla kobiet? Czy styl watercolor wymyślony został dla kobiet, a oldschool noszą tylko mężczyźni?

Według mnie nic podobnego i nie mam pojęcia, dlaczego ludzie starają się to rozgraniczać. Znam facetów z różami na swoim ciele, tak jak znam kobiety z czaszkami. To tylko kwestia gustu i nikt nie powinien się kierować w temacie tatuażu podziałem na płci. Tatuaż jest tak indywidualną sprawą, że to powinna być tylko i wyłącznie Wasza decyzja (o szukaniu wzorów w internecie pisałem już tutaj). Możecie się ze mną zgadzać lub nie, bo wiadomo, że każdy ma swój gust.

A może to nie chodzi o to, że tatuaż ma być męski lub damski, tylko że ma dodawać męskości/kobiecości? Że niby taki smok na plecach sprawi, że facet będzie bardziej męski, a malutki motylek na przedramieniu da +5 do kobiecości? Powiem krótko – możesz być mężczyzną nie posiadając tatuaży. Tak samo jak możesz być wytatuowaną imitacją faceta. To samo tyczy się kobiet.

Kobieto! Jeśli masz ochotę mieć diabła na całe plecy i wiesz, że będziesz czuła się z nim dobrze, to go sobie zrób! Nie pytaj nikogo czy jest wystarczająco kobiecy!

Mężczyzno! Jeśli Twoim marzeniem są motylki na całych rękach, to nie widzę problemu, żebyś je miał! Jeśli boisz się o swoją męskość, to zacznij łykać Braveran, bo skoro się boisz, to znaczy, że musi jej być niewiele!

Wiem, że często to powtarzam, ale ważniejsze jest to, żebyście wybrali dobrego artystę, który wykona Wam te dzieła.

 

Wzroy męskie, wzory damskie…

 

Poniżej wrzucam kilka zdjęć, które pokazują, że podział na tatuaże męskie i tatuaże damskie jest totalnie bez sensu.

tatuaże męskie tatuaż męski tatuaże męskie Tatuaże damskie tatuaże damskie tatuaże męskie tatuaże damskie tatuaże męskie tatuaże damskie

Czytaj więcej!

Pozdro!

Instagram do serduszkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image