maurycy gomulicki dziary

Maurycy Gomulicki – Dziary

Kilka dni temu natrafiłem w internecie na informację o wystawie fotografii, której tematem przewodnim są tatuaże. Przy okazji szybkiej wizyty w Warszawie udało mi się znaleźć chwilę, żeby odwiedzić Zachętę i zobaczyć ją na żywo.

„Dziary”, bo tak nazywa się wystawa autorstwa Maurycego Gomulickiego, jest efektem 11 lat fotografowania ludzi z tatuażami. Większość z tatuaży, które znajdują się na zdjęciach, to nie są dzieła sztuki, jakie widuje się teraz na ulicach, konwentach czy w internecie. Zwykle są to tatuaże więzienne, robione w wojsku, hufcach pracy czy zakładach poprawczych. Mimo, że dominują zdjęcia tatuaży z okresu PRL-u, to najstarsze prace sięgają lat 40-stych.

Wystawa jest bardzo ciekawa i jeśli macie chwilę czasu i możliwość, to zachęcam do wybrania się do Zachęty. Wystawa potrwa do 28 października, więc macie jeszcze chwilę. Tak, jak już pisałem – te tatuaże przedstawiają marną wartość artystyczną, raczej nie będą dla nikogo inspiracją, ale za to bije od nich szczerość i prostota. Na pewno zobaczycie tam kawał historii. Historie ludzi i i ch życia zapisane na ich skórze i uwiecznione na fotografiach Gomulickiego.

Dodatkowo na miejscu można kupić książkę – album z ponad dwustoma fotografiami Maurycego Gomulickiego, uwieczniający tę niezwykłą wystawę.

Poniżej macie małą próbkę tego, co zobaczycie w Zachęcie!

maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary

Czytaj więcej!

Pozdro!

Instagram do serduszkowania!

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image