maurycy gomulicki dziary

Maurycy Gomulicki – Dziary

Kilka dni temu natrafiłem w internecie na informację o wystawie fotografii, której tematem przewodnim są tatuaże. Przy okazji szybkiej wizyty w Warszawie udało mi się znaleźć chwilę, żeby odwiedzić Zachętę i zobaczyć ją na żywo.

„Dziary”, bo tak nazywa się wystawa autorstwa Maurycego Gomulickiego, jest efektem 11 lat fotografowania ludzi z tatuażami. Większość z tatuaży, które znajdują się na zdjęciach, to nie są dzieła sztuki, jakie widuje się teraz na ulicach, konwentach czy w internecie. Zwykle są to tatuaże więzienne, robione w wojsku, hufcach pracy czy zakładach poprawczych. Mimo, że dominują zdjęcia tatuaży z okresu PRL-u, to najstarsze prace sięgają lat 40-stych.

Wystawa jest bardzo ciekawa i jeśli macie chwilę czasu i możliwość, to zachęcam do wybrania się do Zachęty. Wystawa potrwa do 28 października, więc macie jeszcze chwilę. Tak, jak już pisałem – te tatuaże przedstawiają marną wartość artystyczną, raczej nie będą dla nikogo inspiracją, ale za to bije od nich szczerość i prostota. Na pewno zobaczycie tam kawał historii. Historie ludzi i i ch życia zapisane na ich skórze i uwiecznione na fotografiach Gomulickiego.

Dodatkowo na miejscu można kupić książkę – album z ponad dwustoma fotografiami Maurycego Gomulickiego, uwieczniający tę niezwykłą wystawę.

Poniżej macie małą próbkę tego, co zobaczycie w Zachęcie!

maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary maurycy gomulicki dziary

Czytaj więcej!

Pozdro!

Instagram do serduszkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image