septembeard

Septembeard

Dzięki świetnej robocie odwalanej już od kilku lat przez organizację Movember, faceci mają coraz większą swiadomość na temat chorób jąder. Super! Jest jednak jeszcze jedna akcja, która pomaga dbać nam o swoje zdrowie i związana jest ściśle z brodą! Nieco mniej popularna, ale równie ważna – Septembeard!

Nazwa Septembeard to połączenie słów September (wrzesień) i Beard (broda), dlatego wrzesień, to miesiąc brodaczy na całym świecie!

 

O co chodzi w Septembeard?

 

Zapuszczasz brodę z początkiem września!

Rak prostaty dotyczy tylko mężczyzn (siłą rzeczy). Podobnie jest z brodą – pokaż, że solidaryzujesz się z innymi facetami. A przy okazji zaciekaw innych Septembeardem!

Zbierz znajomych

Wiadomo, że w grupie raźniej! A do tego razem można więcej!

5 zł, to też pieniądz

Wpłacasz choćby symboliczną kwotę na konto Septembeard. Każdy po 5 zł i zbierze się fajna sumka. Kasę możecie wpłacać na stronie http://www.septembeard.org/

Poznaj wroga

Wejdź na zwrotnikraka.pl i dowiedz się więcej na temat raka prostaty, jego objawów i profilaktyki.

 

To wszystko. Cała zebrana kasa idzie na konto różnych organizacji zajmujących się leczeniem i profilaktyką nowotworów (tych męskich).

 

Po co w tym wszystkim broda?

Jeśli na co dzień nie nosisz brody, to bardzo dobrze – efekt będzie jeszcze lepszy. Od 1 września przestajesz się golić, a po tygodniu wszyscy znajomi zaczynają pytać co się z Tobą dzieje… Odpowiadasz „Septembeard”. I wystarczy. Część pewnie zapyta co to takiego, część sama sobie sprawdzi w internecie. Ty odwaliłeś swoją część – Twoi kumple dowiadują się o tym, że rak prostaty to nie przelewki.

Jeśli brodę masz już od dłuższego czasu, to zawsze możesz zgolić ją 1 września i zapuszczać od nowa. Na pewno również wywołasz poruszenie i masę pytań wśród swoich znajomych. A o to w tym wszystkim chodzi!

A jeśli nie chcesz robić nic ze swoją twarzą, bo podobasz się sobie tylko w aktualnym wydaniu, to nic nie szkodzi. Pomiń punkt pierwszy. Broda w tym wszystkim, to tylko symbol. Najważniejsze jest budowanie świadomości wśród facetów.

 

Prostata… hahaha!

Słowo prostata wielu osobom kojarzy się z przerywanym sikaniem u starszych facetów. „Słabo sikasz! Prostatę masz czy co?”

Prostatę ma każdy facet, z wiekiem może występować jej przerost, co jest sprawą normalną, ale prostata to jeden z naszych narządów, które są narażone na nowotwory. A wtedy już przestaje być do śmiechu.

Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? W Polsce, co roku diagnozuje się około 9 tysięcy przypadków zachorowań na raka prostaty, z czego dla jednego na trzech facetow okazuje się on śmiertelny.

Rak prostaty, to drugi po raku płuc najpopularniejszy nowotwór wśród facetów. Na świecie na raka prostaty co godzinę umiera jeden facet.

Tak samo jak w przypadku wielu innych chorób, w walce w nowotworem prostaty ważne jest jak najszybsze zdiagnozowanie choroby. Szybko wykryty nowotwór, to większe szanse na skuteczne leczenie. Po to są właśnie takie akcje!

Część z Was pewnie przeleci wzrokiem przez ten tekst i powie „a jebać!”, ale wierzę, że znajdzie się chociaż kilka osób, które do spraw związanych ze swoim zdrowiem podchodzą poważnie. Pamiętajcie, że nie ma ludzi kuloodpornych. Nie ma ludzi, których nie dotykają żadne choroby. Dbajcie o siebie! Razem damy radę!

PS. Udostępnij tego posta – niech dotrze do jak największej liczby osób. Razem dbajmy o nasze zdrowie! Dzięki!

Czytaj więcej!

Pozdro!

  

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image