tatuaż poprawki

Źle wykonany tatuaż? Masz prawo do poprawki!

Zrobiliście tatuaż, ale okazuje się, że to nie jest do końca to, co mieliście na myśli? Oczywiście nie mówię tu o przypadkach, kiedy po dwóch dniach wzór Wam się znudził, tylko o błędach tatuatora. Czasami ciężko im uniknąć takich „błędów”, bo skóra każdego z nas może różnie reagować na maszynkę i tusz – wtedy potrzebna jest poprawka. Nawet w najlepszych salonach są też osoby, które dopiero się uczą (powinni Was o tym poinformować) i czasami nie wszystko wychodzi im za pierwszym razem.

Część tuszu „wypłynęła” i linie stały się „przerywane”? A może tatuaż jest zbyt blady? Spokojnie! Takie rzeczy się zdarzają! Pamiętajcie, że macie prawo do poprawki swojego tatuażu, jeśli wina jest po stronie tatuatora. Niestety – nie każdy o tym wie i wiele osób nie korzysta z tej możliwości. Często zamiast udać się do studio i pogadać, kręci się wtedy gównoburze w internetach. Zwłaszcza osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tatuażem mogą być zestresowane i nie mieć śmiałości, żeby poprosić o poprawienie swojego dzieła.

 

Prawo do poprawki tatuażu

To, że w studio nie dostajesz żadnych kwitów do podpisania nie oznacza, że wszystko jest tam robione „na czarno”. W świetle prawa, umawiając się z tatuatorem na tatuaż, zawieracie między sobą umowę o dzieło i jesteście chronieni przez prawo cywilne. Nie ważne, że nie jest to umowa pisemna – jej ustna forma jest tak samo ważna. Jedyną niedogodnością jest fakt, że trudniej będzie ją egzekwować. Żyjemy jednak w czasach internetu, gdzie wiele rzeczy załatwianych jest przez wszelkiego rodzaju komunikatory, a tam zwykle wszystko mamy czarno na białym.

Nie zakładajmy jednak od razu, że tatuator odmówi Wam wykonania poprawki. Jeśli dziaracie się w dobrych salonach, to nie powinniście mieć problemu z poprawką. Idźcie do salonu i ogarnięty artysta prawdopodobnie sam Wam ją zaproponuje. Jeśli robiliście to w garażu u „kolegi znajomego” lub w jakimś dziadowskim pseudosalonie, to niestety – tu prawdopodobnie będzie trudniej.

 

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji tatuażu!

 

Jeśli tatuaż został źle wykonany, to macie dwa wyjścia:

  1. Wracacie do studio, w którym robiliście tatuaż i prosicie o poprawkę – to najprostsze rozwiązanie
  2. Jeśli uznaliście, że tatuator nie da rady poprawić Waszego tatuażu, a może go jeszcze pogorszyć, to możecie wybrać inny salon, który wykona Wam poprawkę na koszt tatuatora, który Was oszpecił. Prawdopodobnie Wasz „oprawca” nie będzie z tego powodu zadowolony, ale macie do tego prawo. Niestety w wielu przypadkach wymaga to wejścia na drogę sądową. Wiadomo, że to sporo zamieszania, ale czasami warto – inaczej skończysz z burakiem na swoim ciele.

Pamiętajcie jednak o jednym. Poprawka tatuażu, to np. dobicie tuszu tam, gdzie jest go zbyt mało, a nie dorobienie dwóch płatków do róży, bo stwierdziliście, że tak będzie jednak ładniej. Projekt widzicie zwykle przed pracą i jeśli zaakceptowaliście jakąś padakę lub po prostu coś, co się Wam nie podoba, to miejcie pretensje tylko do siebie. Jeśli jednak to, co znajduje się na Waszym ciele, znacząco odbiega od projektu, to bez wahania powiedzcie o tym tatuatorowi!

Życzę Wam wszystkim, żebyście jak najrzadziej musieli korzystać z poprawek!

Czytaj więcej!

Pozdro!

Tatuaż poprawki, cena poprawki tatuażu
Please follow and like us:

2 thoughts on “Źle wykonany tatuaż? Masz prawo do poprawki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image