balsam do brody

Pięć zastosowań balsamu do brody

Balsam do brody jest jednym z najpopularniejszych kosmetyków, jakich używamy do pielęgnacji zarostu i skóry pod nim. Balsam spełnia dwie podstawowe funkcje:

– odżywia i nawilża zarost oraz skórę twarzy,

– modeluje brodę (w przypadku twardszych balsamów).

A co jeśli powiem wam, że balsamu można używać na kilka innych sposobów?

 

1. Pielęgnująca maska do włosów

Włosy na głowie różnią się od tych na naszej twarzy, ale tak samo jak one potrzebują specjalnej pielęgnacji. Jeśli masz skłonność do przesuszania się skóry twarzy i zarostu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to samo dzieje się na twojej głowie.

Jak użyć: Nałóż balsam na włosy i równomiernie rozczesz go na całej długości włosów. Nie żałuj go sobie! Idelanie byłoby nałożyć na włosy czepek, żeby nie umazać balsamem poduszki i pójść spać, ale wiem, wiem… nie każdy się skusi. Po prostu odczekaj dłuższą chwilę (minimum 2 godziny) i dokładnie umyj głowę. Gotowe!

 

2. Odżywczy alsam do stóp

Pielęgnacja stóp, to często zapominana czynność wśród facetów, przez co tworzą się na nich zgrubienia czy pęknięcia. Nic przyjemnego – ani dla posiadacza, ani dla osoby, która później musi to oglądać. Nie trzeba od razu kupować do tego specjalnych kosmetyków – wystarczy, że masz w domu balsam do brody.

Jak użyć: Wymasuj stopy dłońmi, używając przy tym balsamu do brody. Jeśli chcesz spotęgować efekt, to użyj później jakiegokolwiek peelingu – usuniesz martwy naskórek a skóra stóp będzie nawilżona i odżywiona.

 

3. Pielęgnacja tatuażu

O tatuaż trzeba dbać przez cały rok! Istnieje wiele kosmetyków przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji tatuażu i te polecam w pierwszej kolejności. Czasami jednak dochodzi od sytuacji, że np. w podróży zapominamy o kosmetykach dopielęgnacji  tatuażu. Nic straconego, bo z pomocą może przyjść nam balsam do brody. Pielęgnacja tatuażu, to nic innego jak pielęgnacja skóry – jeśli skóra jest nawilżona i odżywiona, to tatuaż będzie wyglądał dobrze.

Jak użyć: Rozgrzej balsam w dłoniach i rozsmaruj na tatuażu

Uwaga! Nie stosować w przypadku gojących się tatuaży!

Uwaga 2! W lecie lepiej unikać takich zabiegów, gdy tatuaż narażony jest na działanie słońca.

 

4. Do golenia i po goleniu

To, że masz brodę, nie zawsze oznacza, że nie używasz brzytwy/maszynki. Wyrównywanie linii na policzkach, golenie szyi czy golenie skóry głowy, to tylko kilka z przykładów na to, że nasza skóra nadal spotyka się z ostrzem.

Przed goleniem możesz nałożyć balsam na włosy, by skóra i zarost stały się miękkie – golenie będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Po ogoleniu, możecie użyć balsamu do brody, jako kojącego środka na podrażnienia.

Jak użyć: Rozgrzej w dłoniach i nanieś tam, gdzie trzeba.

 

5. Balsam do brody

Jeśli zostanie Wam jeszcze trochę balsamu, to możecie użyć go do pielęgnacji i modelowania body 😉

Jak użyć: Przecież wiecie!

Znacie jeszcze jakieś zastosowanie dla balsamu do brody (smarowanie chleba nie jest najlepszym pomysłem)?

Pozdro!

Czytaj więcej o brodzie!

P.S. Standardowo! Przeczytałeś – udostępnij! 😉

Fejsbuczek!


Czytaj również:

Balsam do brody

Please follow and like us:

2 thoughts on “Pięć zastosowań balsamu do brody

  1. Więcej sposobów nie znam, ale przy „podgalaniu” linii brody na policzkach używam olejku do brody zamiast oddzielnego olejku do golenia 😉 i takich osób znajdzie się pewnie tysiąc 😉

    P.S. A jak mi za dużo olejku do brody zostanie na dłonich, to w tatuaże 😉
    P.P.S. A jak za dużo balsamu do tatuażu mi na dłonich zostanie to w ryj i wity, co by suche nie były ;D

    1. W zasadzie balsam i olejek pod pewnymi względami mają to samo działanie, więc wszystko się zgadza 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image