tebori

Tebori – japońska sztuka tatuażu

Tatuaż Tebori Irezumi to wyjątkowy i absolutnie oszałamiający sposób tworzenia niesamowitej sztuki na ciele. Na świecie jest tylko garstka ludzi, którzy potrafią poprawnie wykonać Tebori w jego oryginalnej i prawdziwej formie. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom tej techniki. Jeśli szukasz ciekawych stylów tatuażu, to Tebori jest na pewno jednym z nich!

 

tebori

 

Czym jest Tebori Irezumi?

Tebori jest japońską sztuką tatuażu i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „ręczne rzeźbienie”. Irezumi oznacza „wkład atramentowy” i odnosi się do wszystkich metod tatuowania. Oba słowa razem opisują metodę tatuowania: wkładanie atramentu przez ręczne rzeźbienie. Tebori był używany przez ludzi od wieków do celów kulturowych lub duchowych. W dzisiejszych czasach niektórzy nadal wykonują tatuaże tątradycyjną metodą dla zupełnie wyjątkowego i organicznego dzieła sztuki lub z czysto duchowych powodów. Pierwsze tatuaże wykonywane w Tebori oznaczały odwagę oraz męstwo i były to zwykle wizerunki karpi koi, tygrysów, smoków, kwiatów i mitycznych zwierząt.

 

tebori

Jak wykonuje się Tebori?

Tradycyjny Tebori jest wykonywany wyłącznie przez profesjonalistów i do jego wykonania używa się długiego narzędzia zakończonego kilkoma rzędami metalowych igieł przypiętych do końca bambusowej, drewnianej lub metalowej rączki. Metalowe igły i uchwyty dopiero niedawno zostały użyte w tym procesie, ponieważ łatwo można je sterylizować. Oryginalne igły byłyby wykonane z kości lub drewna. Igły są następnie zanurzane w dowolnym kolorowym tuszu i nakładane na skórę za pomocą krótkich i szybkich ruchów. Powoduje to wprowadzenie tuszu pod kilkoma pierwszymi warstwami skóry, tworząc tatuaż.

 

tebori

Ile kosztuje tatuaż Tebori Irezumi?

Generalnie, koszty tatuowania zwykle zależą od czasu potrzebnego na wykonanie dzieła. W Tebori (zresztą tak jak w tradycyjnym tatuażu) płacisz za projekt, czas i wymagane umiejętności. W związku z tym możesz zapłacić całkiem niezłą sumkę. Średnia cena pełnego, tradycyjnego garnituru, może się zacząć od 30 000 $! A wykonanie całości może zająć od jednego do sześciu lat. Ze względu na skalę czasową i wyjątkowość tatuaży, zaleca się, aby ten sam horishi (artysta Tebori) ukończył ten sam tatuaż. Artysta tatuażu może czasami odmówić zakończenia pracy innego horishi, więc dobrze jest pamiętać o tym przy wyborze tatuatora.

 

tebori

 

Jak długo goi się Tebori?

Czas gojenia zawsze zależy od osoby. Niektóre goją się bardzo szybko, podczas gdy inne mogą goić się miesiącami. Jednak zauważono, że tatuaże wykonane metodą Tebori mogą goić się o wiele szybciej niż standardowy tatuaż maszynowy. Może to być spowodowane tym, że tatuowanie maszynką do tatuażu jest znacznie bardziej inwazyjne dla skóry, a technika Tebori jest nieco bardziej subtelna, ale ta teoria nie została dokładnie zbadana. Pomiędzy każdą sesją musi być odpowiedni odstęp czasowy, aby skóra mogła się uspokoić/ochłonąć. Jeśli skóra nie jest wyleczona, może stać się podatna na zapalenia i obolała.

tebori

Plusy i minusy.

Największym plusem tej sztuki jest przede wszystkim efekt wizualny! Ciało pokryte pełnym Irezumi, robi niesamowite wrażenie!

Są jednak trzy zasadnicze minusy: czas, kasa i dostępność horishi. Zdarza się tak, że osoba chętna na wykonanie Tebori, musi liczyć się z dłuższym pobytem w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg. Do tego, tak jak pisałem wyżej – wykonanie pełnego tatuażu może trwać nawet kilka lat…

Zerknijcie na zdjęcia i sami oceńcie czy warto!

Tu macie link do filmiku, gdzie pokazany jest proces tatuowania.

Czytaj więcej!

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji tatuażu!

 

Źródło: http://www.outfittrends.com/getting-a-tattoo-tebori-irezumi-style-all-you-need-to-know/
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image