cyrulicy

Cyrulicy – wywiad!

Jest taka jedna firma, o której pisałem już kilka razy i zwykle były to same superlatywy. Firma, która nie daje powodów, żeby im nie ufać i zawsze staje na wysokości zadania dając nam kosmetyki i akcesoria z górnej półki. Firma, którą tworzy dwójka młodych, sympatycznych ludzi, których miałem okazję poznać osobiście na I Lubelskim Zlocie Brodaczy. Firma, która przekonała mnie do siebie nie tylko jakością swoich produktów, ale otwartością, ciekawym podejściem do życia i wiedzą. Mógłbym napisać kolejną recenzję ich kosmetyków, w której stwierdziłbym, że to świetne rzeczy o składzie najwyższej jakości i wcale bym nie przesadził, ale postanowiłem zrobić dla Was coś innego – postawić ich pod ścianą i zadać kilka pytań! Przed Wami – Cyrulicy!

 

 

Dlaczego broda?

Broda płynie u mnie w żyłach. Może niedosłownie, wtedy bym umarł. Mój ojciec miał brodę, mój dziadek miał brodę i mój pradziadek też. A do tego moja babka była męską fryzjerką. Także gdy na moje drodze życiowej natrafiłem na moją ukochaną, która okazała się kosmetycznym geniuszem, chyba już nie mieliśmy wyboru i rozpoczęliśmy naszą zawodową przygodę z brodą.

 

Co chwilę możemy przeczytać, że moda na brodę się kończy i kolejny sezon będzie należał do ogolonych. Odczuwacie spadek popularności brody jako producent kosmetyków?

Nie. Odczuwamy stały i stabilny wzrost. Jest ku temu prosty powód – rynek rozwija się nie dzięki modzie na brodę, tylko dzięki temu, że ludzie, którzy zawszę brodę mieli teraz zaczynają o nią dbać. Są też mężczyźni, którzy do tej pory golili brodę, ponieważ stwarzała dla nich dyskomfort, jednak teraz, gdy mogą o nią zadbać, przyjemnie im się ją zapuszcza. Także stygmatyzacja brody, tak jak i tatuaży, przemija. Dzięki temu w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze większej ilości brodatych twarzy mijanych na ulicach.

 

Wiele osób twierdzi, że olejki można robić w domu i nie przepłacać. Co sądzicie o takim stwierdzeniu? Sam kiedyś próbowałem to robić i ciężko byłoby mi porównać moje eksperymenty z markowymi olejkami.

Oczywiście, że olejki do brody, tak jak i wszystkie inne kosmetyki, można robić samemu w domu. Sami tak zaczynaliśmy, nim otworzyliśmy swoją markę. Przez wiele lat wytwarzaliśmy kosmetyki w domu, na własny użytek. Jednak tworzenie własnych kosmetyków to nie tylko dobra zabawa. Jeśli naprawdę nie chcemy przepłacać, musimy uzbroić się w sporą dawkę wiedzy, inaczej zakupione oleje i olejki eteryczne wylądują w koszu przez nieciekawy zapach, właściwości, konsystencję lub po prostu nam zjełczeją. Niektóre naturalne oleje śmierdzą i zamaskowanie ich zapachu wcale nie jest łatwe. Inne szybko się psują i potrzebują być zmieszane w odpowiednich proporcjach w bardziej wytrzymałych olejach. Dobierając oleje od mieszanki warto zastanowić się nad ich składem chemicznym i właściwościami. W gotowej mieszance olei powinna zawierać się odpowiednia kombinacja kwasów omega 3 i omega 6. Jeśli przesadzimy wyjdzie nam olej, który nie będzie chciał wchłaniać się w skórę i brodę. Jeśli w gotowej mieszance znajdują się oleje z dużą zawartością kwasu laurynowego to mieszanka ta może nabawić użytkownika wągrów. To tylko kilka z wielu elementów, na które należy zwracać uwagę tworząc recepturę. Oleje różnią się nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale również ze względu na jakość. Jeśli zaopatrzymy się w tanie oleje rafinowane, a nawet w wysokiej jakości oleje, ale źle przechowywane, to stracimy tylko pieniądze. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej w przypadku np. balsamów do brody, gdzie różne oleje, woski i masła mają różne temperatury topnienia, a niektórych podgrzewać nie wolno wcale. Więc nie wystarczy wszystkiego wrzucić na raz i podgrzać w byle jakiej temperaturze aż wszystko się rozpuści. Także zachęcamy do własnego kombinowania, jednak kupując gotowy produkt wcale się nie przepłaca – płacisz nie tylko za surowe, ale czyjąś wiedzę i doświadczenie oraz czas który poświęcił na opracowanie dobrej receptury etc., a nie za przypadkowo połączoną mieszaninę olei.

 

Jaka jest tajemnica dobrego olejku?

Tajemnicą dobrego oleju jest wiedza. Bardzo ważne są również użyte surowce. Trzeba zarówno doskonale znać ich właściwości, sięgać po te najlepszej jakości, ale także wiedzieć co, z czym i dlaczego należy połączyć. Do tego dochodzi wiedza o budowie włosów na brodzie, które różnią się od tych na czubku głowy, i znajomość potrzeb skóry, co często bywa bagatelizowane. A dbając o brodę nie dbamy tylko i wyłącznie o jej włosy. Brodę należy traktować jako całość. Wydaje się to być oczywiste, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Jeśli te wszystkie elementy połączymy razem, wiemy co zrobić, aby wyszedł jak najlepszy olej czy inny produkt do brody.

 

Wielu mężczyzn uważa używanie nadmiernej ilości kosmetyków za niemęskie. W swojej ofercie macie olejki, mydła i ręczniki przeznaczone specjalnie do brody. Czy spotykacie się czasem z krytyką, że jest tego za dużo?

Szczerze, nie spotkaliśmy się z taką krytyką. Jednak zdajemy sobie sprawę, że gdzieś tam w oddali padają takie zarzuty, że stosowanie tylu kosmetyków jest niemęskie. Tylko pytanie, co męskie jest? Jak to zdefiniować? Były takie czasy, że mężczyźni nie używali mydła, a nawet wody do mycia się, ale za to pokrywali się pudrem i szminkowali usta. Paręset lat temu kolor różowy był kolorem przeznaczonym dla mężczyzn. Za to tysiące lat temu prawdziwym mężczyzną był ten, kto najmocniej uderzał maczugą. Definicja męskości jest płynna. Jednak zawsze prawdziwym mężczyzną był ten, kto potrafi być szczery wobec siebie i nie przejmuje się opinią innych. Jeśli chcesz dbać o siebie to dbaj o siebie, jeśli boisz się używać mydła to nie używaj, tylko miej na uwadze to, że inni mogą nie chcieć spędzać czasu w Twoim towarzystwie.

 

Kiedy możemy się spodziewać nowości od Cyrulików?

 

Już niedługo światło dzienne ujrzą nowe gadżety sygnowane naszym logo. Jednak to nie będzie koniec nowości! Przed wakacjami możecie spodziewać się naprawdę czegoś dużego.

 

Na koniec opowiedzcie swój ulubiony dowcip.

Broda dwie korzyści… Nie no żartuję, że to jest dobry żart. To zamiast dowcipu może śmieszny filmik z brodatym gościem:

Dzięki!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co oferują Cyrulicy w swoim sklepie, to odsyłam na http://www.cyrulicy.pl/

Recenzja ręcznika Cyrulicy: klik

Recenzja mydła do brody Cyrulicy: klik

 

Chcecie więcej wywiadów z ciekawymi osobami zwiazanymi z brodą i tatuażami?

Czytaj więcej!

Pozdro!

 

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.