broda to nie moda

Hejt na brodę, stereotypy, hipokryzja – kilka słów od siebie.

Dawno nie pisałem nic od siebie, a że ostatnio miałem trochę więcej czasu, żeby poprzeglądać internety, to naszło mnie parę refleksji.

Nigdy w życiu nie pomyślałbym, że w dzisiejszych czasach kilka kłaków na twarzy będzie w stanie wywoływać tak gorące dyskusje. Dużo obserwuję, mało komentuję, bo uważam, że lepiej dla zdrowia jest przemilczeć pewne rzeczy i scrollować dalej, niż nakręcać się w internecie. Z jednej strony widzę jak gładko ogoleni najeżdżają na brodaczy, że muslimy, brudasy czy pedały w rurkach (bo kurwa, ci bez brody nie chodzą w rurkach). Jestem nawet w stanie trochę to zrozumieć, bo brodę można lubić lub nie. Nie rozumiem tylko, kogo obchodzi zdanie anonimowego hejtera z internetu, ale nie o tym mowa. Świat jest pełen stereotypów i z tym wygrać nie możemy. A propos steteotypów – krótka anegdota. Ostatnio rozmawiałem z pewnym fotografem o pomyśle na sesję zdjęciową.

– Zrobimy sesję w lesie, na drwala!

– Nie

– A dlaczego nie? Jest broda, są dziary, mam dobrą miejscówkę – będzie dobrze!

– Nie, bo nie mam nic wspólnego z byciem drwalem a brodaty drwal to stereotyp, który dawno się ludziom przejadł. Zacznijcie wciskać wszystkich łysych kolesi w ciuchy mnicha Shaolin i róbcie im zdjęcia w górach.

– Hihi.

Zatkało. Koniec rozmowy. Więcej pomysłów brak.

Wracając do tematu – z drugiej strony, bardziej niezrozumiałym dla mnie zjawiskiem jest opluwanie się brodaczy nawzajem. Kto ma dłuższą, kto ma ładniejszą, kto dłużej hoduje, kto chodzi do barbera, kto jest mądrzejszy niż cała reszta… „ale oni tylko wyrażają swoje zdanie i mają do tego prawo”. Jesteś chujem i masz brzydką matkę – to moje zdanie – mam prawo powiedzieć Ci to publicznie?

Kto mam dłuższą? Pewnie ten, u którego minęło więcej czasu od ostatniego golenia. To się, kurwa, na jakieś wyścigi zapuszcza? Jakieś facebookowe rankingi? Oczywiście są zawody, gdzie długość czy gęstość ma znaczenie, ale znam tylko jedną osobę, która w takich zawodach startowała. A krytyków cudzej brody znam zdecydowanie więcej.

Czy żeby nazwać się brodaczem trzeba przejść jakąś barierę odległości czubka włosa od twarzy? Czy ktoś kiedyś znalazł jakąś definicję, mówiącą, od kiedy zaczyna się „prawdziwa” broda? Jeśli tak, to ja bardzo poproszę! Jeśli nie, to uszanuj innych i pozwól im nosić taką brodę, na jaką mają ochotę. O ile nie jest brudna i ktoś się z nią dobrze czuje, to naprawdę nie widzę powodu, żeby uważać kogoś za gorszego brodacza, tylko dlatego, że 3 cm brody w zupełności mu wystarcza. Broda, to nie tylko pełny zarost do pasa! Na zdjęciu macie kilka przykładów:

 
style brody

Broda to nie moda


Moda na brodę istnieje i nie trzeba się przed nią bronić!

Odniosę się też do słynnego już hasła, mówiącego, że „broda, to nie moda” – no, kurwa, pewnie. Oczywiście są osoby, które nosiły brodę od lat i szacun dla nich za to, ale powiedzcie sobie szczerze – ilu z Was ma brodę dłużej niż 3 lata? A ilu dłużej niż 2? A ilu brodaczy widywaliście na ulicy 5 lat temu? Ile wtedy znaliście firm, które produkowały kosmetyki do brody? A ilu barberów? A który da sobie rękę uciąć, że za 10 lat będzie nosił brodę? Jeśli dla Was w tym momencie nie panuje moda na brodę, to… skończę, bo jeszcze ktoś się obrazi. Nie wiem, dlaczego się tak przed tym bronicie? To chyba najbardziej zajebista moda, jaka w ostatnich latach przewija się przez Świat!

Mój apel do Was! Zanim zaczniecie krzyczeć w internecie, jacy to z Was są wielcy brodacze zastanówcie się czy na pewno macie certyfikat na ocenianie innych. Może zamiast opluwać innych, spróbujcie im zwyczajnie pomóc? Tak bez zbędnego pierdolenia – podpowiedzieć, co mogą zrobić inaczej, bo „Waszym zdaniem(!)” lepiej by to wyglądało. Krzykaczy na internetowych grupach dla brodaczy było wielu – słuch o nich zaginął jak pierd na wietrze. A ludzi, którzy wnoszą jakaś wartość pamięta się do dziś. Czerpcie przyjemność z możliwości korzystania z internetu i komunikowania się dzięki niemu z ludźmi, zamiast siać gównoburze. Ciekawe, czy gdyby twórca internetu mógł przewidzieć, do czego będzie on służył ludziom w dzisiejszych czasach, to zdecydowałby się na to 😉

Więcej dystansu!

Czytaj więcej!

Pozdro!

 Bearded, inked and awesome na facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image