Ciekawostki o tatuażu

Ciekawostki o tatuażu

Pierwszą maszynkę do tatuażu, stworzył Simon O’Reilly pod koniec XIX wieku, wykorzystując technologię Rotacyjną zastosowaną przez Thomasa Edisona w autograficznym urządzeniu drukującym. Sam Edison również był posiadaczem tatuażu – pięciu kropek na przedramieniu.

Wśród największych religii, jedyną, która nie potępia tatuażu (poza polskimi wymysłami, które można znaleźć w internecie) jest chrześcijaństwo.

W 2006 roku został pobity rekord świata w długości tatuowania. Dwóch Australijczyków było tatuowanych przez 43 godziny i 50 minut. Nadal myślisz, że Twoja całodzienna sesja była męcząca?

W 1991 roku w pobliżu włosko-austriackiej granicy znaleziono mumię, którą nazwano Otzi. Otzi jest prawdopodobnie najstarszym znanym posiadaczem tatuażu. Jego tatuaże wykonane były za pomocą sadzy, zdrapanej z kamieni otaczających ognisko… jakieś 5300 lat temu.

Nigdy nie potwierdzono przypadku zarażenia się wirusem HIV podczas tatuowania w studio (w studio! Nie ma danych z piwnic Januszy). Za to są 3 takie przypadki, kiedy pacjent złapał HIV u dentysty…

Pe’a – tradycyjna sztuka tatuowania rdzennej ludności Wysp Samoa. Sam zabieg trwa około 3 miesięcy a gojenie się to nawet 12 kolejnych. Tatuaże wykonuje się za pomocą narzędzi zrobionych z kości, skorup żółwia i drewna.

Ciekawostki o tatuażu

Maorysi tatuowali swoje twarze (kiedyś może opiszę to dokładniej, bo to dosyć ciekawy temat). Przysparzało im to trochę problemów, bo stali się przez to celem łowców głów. Dlaczego? W XVII wieku, popularnym hobby bogaczy było kolekcjonowanie ich wytatuowanych głów.

W XIX wieku tatuaże były zakazane w Japonii. Kojarzono je wtedy ze światem przestępczym, do czego przyczyniła się Yakuza. Dopiero w 1948 roku zakaz ten został zniesiony.

Kotwica, która była popularnym motywem, tatuowanym na ramionach marynarzy, oznaczała, że jej posiadacz przepłynął Atlantyk przynajmniej raz.

Marynarka USA, w czasie II Wojny Światowej, zabraniała posiadania tatuaży przedstawiających nagie kobiety. Wielu marynarzy musiało przerabiać swoje dziary tak, by zakryć części intymne na ich dziełach.

Chcecie więcej ciekawostek? Dajcie znać tu lub na Bearded, inked and awesome 🙂

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji tatuażu!

Czytaj więcej!

 

Żródło: http://joemonster.org/art/22205

 

Please follow and like us:

3 thoughts on “Ciekawostki o tatuażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image