Czym kierować się przy wyborze studia tatuażu? – wpis gościnny etatuator.pl

czym kierować się przy wyborze studia tatuażu

Dziś, nie ja jestem autorem wpisu. Dziś kilka słów na temat doboru studio tatuażu napisał dla Was etatuator.pl!

 

Decyzja podjęta. Chcesz mieć tatuaż. A może zrobienie tatuażu dopiero chodzi Ci po głowie, ale nie jesteś pewien, czy to dobry pomysł? W obu przypadkach ten tekst jest skierowany właśnie do Ciebie.

Zanim zdecydujesz się na tatuaż przeczytaj koniecznie ten artykuł: Tatuaż a praca. Czy ma on wpływ na karierę?

Wybór studia tatuażu nie jest prostą sprawą. Jeśli po raz kolejny zdecydowałeś się na zrobienie tatuażu, to pewnie wiesz, czego chcesz i gdzie tego szukać. Jednak jeśli to Twój pierwszy tatuaż, to warto mieć na uwadze fakt, że będzie on ozdobą na całe życie. Jeśli wybierzesz źle, to, niestety, raczej nie będzie czym się chwalić. Na decyzję o tym, kto i gdzie wykona Twój tatuaż, powinno mieć wpływ kilka czynników. Jakich? Istotnych.

Przede wszystkim – zdrowie.

Warto dobrze zastanowić się nad tym, czy wybrać profesjonalne studio tatuażu, czy wytatuować się „po znajomości”. Czym będą się różniły te dwie opcje? Kosztem, warunkami pracy i jej jakością. Być może taniej jest poprosić o tatuaż znajomego, ale czy na pewno odpowiednio dba on o swoją maszynkę do tatuażu? Kiepsko byłoby też, gdyby znajomy po raz pierwszy robił tatuaż japoński właśnie Tobie, bo lepiej czuje się w geometrycznych, ale „po starej znajomości” spróbuje. Tusze też muszą być odpowiedniej jakości, inaczej tatuaż może szybko wyblaknąć. A co ze sterylizacją narzędzi? Zawsze możesz dopytać, czy igły do tatuażu na pewno są jednorazowe (choć to powinna być norma!). Higiena jest bardzo, bardzo ważna w każdym studio tatuażu, więc najlepiej odwiedź to, w którym być może zrobisz tatuaż. Przy okazji dowiedz się, czy wybrałeś odpowiednie miejsce na ciele dla wzoru, albo czy robienie tatuażu boli. I sprawdź, czy w ogóle możesz sobie na niego pozwolić– jeśli masz określone problemy zdrowotne, tatuator może odmówić wykonania tatuażu. Co, jeśli masz alergię na tatuaż?

Co dalej? Jakość wykonania. Może masz wytatuowanych znajomych? Nie żałuj sobie, pooglądaj ich ciała! Dopytaj, jak długo noszą swoje tatuaże, gdzie je robili, czy są zadowoleni. Opinie znajomych zawsze są cenne. A może będą mieli jakąś radę? Tego typu informacje bez problemu znajdziesz również w Internecie – wielu tatuatorów prowadzi swoje fanpage na portalach społecznościowych, gdzie często udostępniają również swoje portfolio. Właśnie. Portfolio to kolejna ważna sprawa – po zdjęciach czy projektach, które będą w nim zawarte, zorientujesz się, czy dany tatuator/ studio tatuażu specjalizuje się w stylu tatuażu, który Ci odpowiada, albo czy jakość tatuażu jest na wysokim poziomie. Przejrzyj udostępnione przez artystów banki grafik, zdjęcia ich dotychczasowych projektów, również tych indywidualnych – to właśnie na tej podstawie będziesz w stanie ocenić umiejętności i styl tatuatora. Pamiętaj – zazwyczaj im mniej prac, tym gorzej.

Więcej o stylach tatuaży: https://etatuator.pl/najpopularniejsze-style-tatuazy/

Warto poznać wybrane studio tatuażu czy artystę, by wiedzieć, jak pracują i czy odpowiednio dbają o miejsce swojej pracy, bo może to przełożyć się bezpośrednio nie tylko na wygląd twojego tatuażu, ale również na stan twojego zdrowia. I zawartość twojej kieszeni – ale tutaj trzeba już zastanowić się nad tym, czy bardziej zależy ci na pieniądzach, czy na jakości tatuażu. Bo koszt tatuażu może być różny, zależnie od jego wielkości, ilości szczegółów czy kolorów, oraz… sławy tatuatora.

Jesteś zdecydowany? Szukaj idealnego studia tatuażu w serwisie https://etatuator.pl/ i umawiaj się z artystą. Nie licz na to, że zrobisz tatuaż celtycki tu i teraz – najpierw omów szczegóły z tatuatorem, który najprawdopodobniej będzie musiał dopasować wzór do Ciebie (czyli na przykład dopasować go do rozmiarów Twojego ciała), a potem rezerwuj termin. A jeśli po lekturze tego artykułu nadal się wahasz, to może zdecydujesz się na tatuaż tymczasowy?

Czytaj więcej!

Pozdro!

Czytaj również:

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image