Czy tatuaż boli? Jak sobie z tym poradzić?

czy tatuaż boli

Czy tatuaż boli?

Pewnie, ku*wa, że boli. Tatuowanie, to nie jedzenie batona – jeśli nie jesteś jakimś sado-maso, to raczej wielkiej przyjemności w tym nie znajdziesz. Czy tatuaż boli

Nie ma się jednak co od razu zrażać, bo wszystko jest w granicach ludzkiej wytrzymałości.

Śledzę różne grupy i fora o tatuażu i często przewija się tam pytanie o ból. Czy tatuaż na nadgarstku/plecach/dupie bardzo boli? Pytanie porównywalne z „czy rosół jest smaczny”. Jesteśmy ludźmi i różnimy się od siebie – wzrostem, kolorem włosów, kolorem oczu, ale również tzw. progiem bólu. Jednemu komar może sprawić ból. Innemu, gdy na palec spadnie cegła wystarczy głośno przekląć i zapomina o sprawie. Wyobraź sobie, że widzisz na filmie jak koleś dostaje strzała i spróbuj stwierdzić jak mocno go boli. Ciężko?

 

Gdzie tatuaż boli najbardziej?

mapa-bolu-tautazu

Sprawa jest mocno indywidualna. Wiadomo jednak, że są miejsca bardziej i mniej czułe na ból (na zdjęciu macie mapę bólu przy tatuażu). Tam, gdzie skóra jest cienka, delikatna, dobrze unerwiona jest większe prawdopodobieństwo bólu. Nie znaczy to jednak, że nie istnieje szansa, że jednej osobie tatuowanie brzucha sprawi mniej bólu, niż innej tatuowanie przedramienia. Widziałem kiedyś film, na którym dziewczyna darła się przy tatuowaniu przedramienia – ja przy takim tatuażu zasnąłem – to chyba najlepsza odpowiedź na to, czy tatuaż boli.

Jak zmniejszyć ból przy tatuażu?

Przed pójściem do salonu warto zadbać o swój komfort. Kiedy człowiek jest najedzony, wypoczęty i w dobrym nastroju, istnieje prawdopodobieństwo, że ból będzie odczuwany w mniejszym stopniu. Do tego dobra atmosfera w studio potrafi sprawić, że zapominamy o bólu. Dobrze jest po prostu zająć się czymś, co odwróci Twoją uwagę od całego zabiegu. Jeśli nie rozmową, to weź ze sobą książkę, sprawdź fejsa, czy poczytaj bloga.

Chodzą teorie o maściach znieczulających – wsadźcie je sobie… między bajki.

 

Czy tatuaż boli?

Na koniec chciałbym zaapelować – nie zadawajcie głupich pytań. Naprawdę uważasz, że ktoś jest w stanie przewidzieć, czy tatuaż będzie Cię bolał? Jeśli boisz się bólu, to może tatuaż po prostu nie jest dla Ciebie. Z drugiej strony zapewniam, że ból jest do zniesienia. Jeśli obawiasz się, że możesz nie wytrzymać bólu, to nie planuj sobie na pierwszy tatuaż całego brzucha na blachę. Zrób sobie jakiś mały wzór w mniej wrażliwym miejscu – wtedy dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie.

Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem pierwszego tatuażu, to nie chciałbym Cię do niego zniechęcić. Tych, którzy mają to już za sobą zwykle najbardziej boli kieszeń 😉 Wiadomo jednak, że nie ma co oszczędzać na tatuażu, bo najbardziej boli, gdy widzi się chujowy tatuaż.

Pozdro!

Zostawiłeś już lajka na Bearded, inked and awesome? Jeśli nie, to koniecznie to nadrób.

Wbij też na istagrama! Z góry dzięki!

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji tatuażu!

Czytaj więcej!


Czytaj również:

Czy tatuaż boli?

Please follow and like us:

2 thoughts on “Czy tatuaż boli? Jak sobie z tym poradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.