cyrulicy ręcznik do brody

[RECENZJA] Cyrulicy – ręcznik do brody!

  Jakiś czas temu firma Cyrulicy ogłosiła, że wprowadza na rynek nowy, rewolucyjny produkt, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Jego premiera miała odbyć się

Jakiś czas temu firma Cyrulicy ogłosiła, że wprowadza na rynek nowy, rewolucyjny produkt, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Jego premiera miała odbyć się podczas I Lubelskiego Zlotu Brodaczy i tak właśnie się stało. Wprowadzenie było dobrze rozegrane – ludzie czekali, był konkurs, były emocje. Sam byłem ciekaw. Tajemnicę odkryłem na kilka godzin przed zlotem. Ręcznik! „WTF? Ręcznik ma być tą rewolucją?” – pomyślałem (podejrzewam, że było to można poznać po mojej minie ;)).

Czy jest, postaram się wyjaśnić w kilku zdaniach. Oto pierwsza w Polsce recenzja ręcznika przeznaczonego specjalnie do brody marki Cyrulicy!

Okazało się, że nie jest to taki zwykły ręcznik – kawałek szmatki, którym możemy wytrzeć brodę . Po ponad tygodniu użytkowania, mogę stwierdzić, że faktycznie może to być rewolucja!

Najpierw kilka faktów. Ręcznik wykonany jest ze specjalnych mikrowłókien – sto razy cieńszych od ludzkiego włosa, splecionych ze sobą w innowacyjny sposób. Dzięki temu tworzy się gładka powierzchnia, która przy tarciu nie podważa łusek włosa. Mówiąc chłopskim językiem – nie uszkadza naszych kłaków na twarzy. Kiedy używamy normalnego ręcznika i podważamy łuskę, może to prowadzić do uszkodzeń włosa i w konsekwencji włosy będą stawały się cieńsze i łamliwe. Do tego broda trudniej się układa i matowieje.

Dodatkowe atuty:

– jest w stanie wchłonąć 10 razy więcej wody niż sam waży,

– bardzo szybko schnie,

– dzięki niewielkiemu wymiarowi, można go zabrać w podróż,

– bardzo fajna kolorystyka, nawiązująca do stylu marki Cyrulicy.

cyrulicy ręcznik do brody

Tak to wygląda w teorii. W praktyce… w zasadzie podobnie. Pierwsze co zauważyłem biorąc ręcznik do ręki, to bardzo miły, gładki, mięsisty materiał. Po prostu mega! Druga rzecz, o której muszę wspomnieć  – on nie wyciera brody. On wyciąga wodę spomiędzy włosów jak magnes! Wystarczy przyłożyć do brody na kilka sekund i przetrzeć kilka razy – broda wytarta. Zgodnie z obietnicą ręcznik schnie bardzo szybko – rewelka.

Jest jeszcze jedna sprawa, którą chciałbym się podzielić. Nie wiem, czy sobie to wmawiam czy faktycznie tak działa ten ręcznik, ale zauważyłem ostatnio, że włosy są mniej skręcone. Nie stały się oczywiście z dnia na dzień proste – moja broda to bardzo niesforne dziecko i wątpię, żeby cokolwiek mogło ją ujarzmić, ale nastąpiła zauważalna poprawa. Zobaczymy, co będzie dalej 🙂

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to rozmiar – 30×30. I nie chodzi mi tu o to, że nie da się wytrzeć brody. Wyciera się idealnie, ale większość z nas jest przyzwyczajona do nieco większych ręczników i pewnie każdy będzie potrzebował trochę czasu, żeby się przyzwyczaić [edit: jest już dostępna większa wersja ręcznika!]

Cena produktu jest bardzo przystępna – 29zł (było taniej, ale kto nie był na Zlocie, niech płaci :P). Można go kupić na www.cyrulicy.pl. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla znajomego brodacza, to właśnie Ci go podsuwam. Pokaż go swojej kobiecie, to będziesz potrzebował drugiego! Idealnie nadaje się również do włosów na głowie (tam sytuacja z łuskami włosa jest identyczna). Mega fajny, przemyślany gadżet dla każdego brodacza. Jak dla mnie must have!

Czytaj więcej!

Pozdro!

Czytaj również:

5 thoughts on “[RECENZJA] Cyrulicy – ręcznik do brody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image